В Одеській ОВА нагадали про заборону повідомляти про обстріли — новини Одеси

В Одеській ОВА нагадали про заборону повідомляти про обстріли - новини Одеси

Війна, Одесса

За інформаціє Міноборони України, 80% інформації, яку отримує російська розвідка, опрацьовується з відкритих джерел. Тобто російські спецслужби моніторять різні соцмережі, групи, Telegram-канали і бесіди. І якщо ви повідомляєте, що ракетами цілили в один об‘єкт, але не влучили, то ворог може зробити це вдруге аби таки влучити.

Про це розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

Після обстрілу не можна повідомляти в соцмережах про детальне місце влучання снаряду чи адресу. Наприклад не варто говорити: “ракетою цілились у вокзал, але потрапили в лікарню, яка знаходиться недалеко” чи “ракета влучила у склад поряд з аеродромом”. Тим самим ви допомагаєте російським військовим скоригувати удар, і можуть прилетіти інші ракети, які вже точно влучать у необхідне місце.

Виняткове право на оприлюднення офіційних даних щодо наслідків руйнувань, зони ураження внаслідок ударів та обстрілів, кількості жертв і постраждалих мають представники Міністерства оборони, Збройних Сил України, оперативного командування «Південь» та Одеської обласної військової адміністрації. Решта посадових осіб у своїх публічних комунікаціях можуть лише цитувати офіційно оприлюднену інформацію про це.

«Частина користувачів інтернету ставиться до таких закликів влади скептично. Мовляв ми вже звикли до відкритості та висвітлення в Інтернеті абсолютно всього! Але зрозумійте врешті-решт, що «Ваш ексклюзив» чи «вміння презентувати інформацію першими» може коштувати комусь життя. Особливо це стосується лідерів думок, представників органів влади в районах та містах і керівників територіальних громад.
Якщо ви не хочете допомагати ворогу й надалі знищувати наші міста і села, тоді дослухайтесь до цього звернення!»,
— підкреслив Братчук.