В Одеській області заявили про тривалі відключення електроенергії та холодні квартири

У місті Рені було організовано зустріч мешканців з представником енергопостачальної компанії ДТЕК, а також головою Ізмаїльської військової адміністрації Родіоном Абашевим та керівником Ренійської громади Ігорем Плєховим.

Ренійці висловили свої обурення з приводу того, що на вулицях, які знаходяться на одних лініях з об’єктами критичної інфраструктури, електроенергія є завжди, там у будинках та квартирах постійно світяться вікна. Поряд із цим є сектори, де мешканці довгими періодами залишаються без енергозабезпечення. Як наслідок – холодно. Жителі Рені вимагали встановити в алгоритмі відключення електроенергії справедливість.

Як зазначив у своєму зверненні до мешканців Рені Родіон Абашев, внаслідок обстрілів агресора енергосистема України була зруйнована, велика кількість підстанцій вийшли з ладу:

— У ДТЕК працюють 206 бригад, які обслуговують усю Одеську область, – повідомив Р. Абашев. — Протягом дуже короткого проміжку часу їм вдалося відновити зруйновані об’єкти, що дало змогу далі передавати електроенергію, проте потужностей, що генерують, не вистачає.

Тому відключення електроенергії – вимушений захід.

Через часті аварійні ситуації енергетикам не вдається витримувати графіки подачі електроенергії, хоча вони до цього прагнуть.

Щодо справедливості розподілу електроенергії, глава Ізмаїльської військової адміністрації наголосив: схеми електропостачання громад не були розраховані на ситуацію, коли виникає потреба відключати споживачів, залишаючи з енергопостачанням об’єкти критичної інфраструктури – порт, залізницю, «Водоканал», лікарні, школи тощо. Саме тому в періоди тривалих відключень «світяться будинки», що знаходяться на одній лінії з такими об’єктами.

Родіон Абашев обіцяв, що озвучена мешканцями Рені інформація буде проаналізована, фахівці ДТЕКу розглянуть існуючі схеми та подумають над тим, як їх змінити – на користь справедливого розподілу електроенергії.

Міський голова Ігор Плехов звернув увагу учасників зустрічі на те, що в Ренійській громаді працюють школи, де обладнані укриття. І якщо діти із сімей переселенців через відсутність 220 вольт не можуть навчатися онлайн у своїх школах, батьки можуть їх привести до будь-якої Ренійської школи.

Що стосується дитячих садків, то «Чомучка» та «Ягідка» закриті: у короткі проміжки подачі електроенергії не вдасться приготувати їжу для малюків, а також добре протопити будівлі:

— Але у нас у Рені працює садок «Чебурашка», який відвідують до 60 дітей: за бажанням батьки можуть перевести своїх діток у цей садок, — повідомив мер.

Ігор Плєхов поінформував, що вдалося налагодити постійне енергопостачання у лікарні та поліклініці на вул. Дунайській, у так званій базі №1.

На вимоги деяких ренійців підключити місто до «сонячної електростанції» Родіон Абашев та Ігор Плєхов констатували, що це неможливо: електроенергія, що генерується, подається в загальну енергосистему України (подробиці – у нашому інтерв’ю з директором СЕС «Лиманська Енерджі»).

Как пише портал Одеса-Рені, Директор ТОВ «Долинське – Нова» Олена Медведик, член виконкому Ренійської міськради звернула увагу на те, що відсутній зв’язок між ДТЕК та споживачами: незважаючи на звернення зі скаргами на «гарячу лінію», розміщенням їх в офіційних групах ДТЕК у соціальних мережах, немає жодного зворотної реакції.

Відповідаючи на ці претензії, Р. Абашев зазначив, що в колцентрі ДПЕК працюють близько двохсот операторів, але вони фізично не встигають реагувати на звернення споживачів, яких у ДПЕК близько двох мільйонів.

— Ми спільно з міським головою Ігорем Плєховим збираємо оперативну інформацію та передаємо ДТЕК, щоб прискорити інформування про проблеми, – зазначив Р. Абашев.

Керівники Ренійської громади та Ізмаїльського району запевнили учасників зустрічі: протягом тижня буде зроблено все можливе, щоб розподілення електроенергії було більш справедливим.

 

Источник