>
Правопорушник зобов’язаний відпрацювати 150 годин на громадських роботах та пройти програму для кривдників.
Поліцейські встановили, що батько потерпав від агресії сина, з яким проживає разом, коли останній перебував у стані алкогольного сп’яніння. Молодик, згадуючи батькові старі образи, висловлювався на його адресу нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою та навіть виганяв із дому.
Після кожного конфлікту потерпілий звертався по допомогу до поліцейських, які, крім проведення профілактичних бесід, складали відносно кривдника адміністративні матеріали за вчинення домашнього насильства, за частинами 1 та 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суд карав порушника штрафами.
Також поліцейські виносили молодикові термінові заборонні приписи, якими забороняли в будь-який спосіб контактувати з батьком, та попереджали про кримінальну відповідальність у разі, якщо він не змінить свого ставлення до родича.
Втім, належних висновків молодик для себе не зробив.
Після чергового повідомлення потерпілого про інцидент з сином, поліцейські кваліфікували дії останнього як систематичне домашнє насильство і розпочали провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України.
«В ході слідства ми зібрали достатньо доказів протиправних дій фігуранта і під процесуальним керівництвом Доброславської окружної прокуратури висунули йому обвинувачення в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо особи, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призводить до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілого. Обвинувальний акт ми скерували до суду, який, дослідивши надані нами докази, визнав обвинуваченого винним та призначив йому покарання у вигляді 150 годин громадських робіт. Крім того, він зобов’язав засудженого пройти програму для кривдників», — прокоментувала слідча відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 2 Інга Ручка.
Відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №2
Прокомментируйте