В Одесі переселенець став жертвою нахабного шахрая

>

Правоохоронці встановили, що на території залізничного вокзалу фігурант помітив у незнайомця мобільний телефон, який вирішив привласнити. При спілкуванні з чоловіком правопорушник дізнався, що співрозмовник є внутрішньо-переміщеною особою і шукає недороге житло. Скориставшись цією інформацією, зловмисник запропонував чоловіку «допомогу» у вигляді оренди оселі на двох та попросив телефон для дзвінка нібито знайомому орендодавцю.

Втім після того, як чужий смартфон опинився у його руках, він декілька хвилин імітував телефонну розмову, а згодом, сказавши, що у приміщенні вокзалу поганий зв’язок, вийшов на перон та зник у невідомому напрямку. Пізніше під чохлом телефона правопорушник виявив три банківські картки потерпілого, які залишив собі, а гаджет вартістю понад дві тисячі гривень, продав перехожому за пів ціни.

Довірливий чоловік деякий час очікував на повернення майбутнього співмешканця, а коли зрозумів, що має справу з шахраєм, звернувся у поліцію. В ході оперативно-розшукових та слідчих заходів співробітники відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 за декілька днів встановили особу зловмисника. У нього вилучили здобуте злочинним шляхом майно: дві сім-картки від збутого мобільника та три банківські картки, які наразі повернули власнику.

«Зібравши достатню кількість доказів, слідчі під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси повідомили фігуранту про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, та у викраденні офіційних документів, вчиненому з корисливих мотивів. Ці злочини кваліфікуються за ч. 2 ст. 190 і ч. 1 ст. 357 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями вказаних статей, – до трьох років позбавлення волі. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Слідство триває», — повідомила слідча територіального підрозділу поліції Олена Шевцова.

Правоохоронці вкотре закликають громадян бути більше пильними та обережними у всіх справах, які стосуються вашого майна. Пам’ятайте, що іноді вашою довірливістю та почуттями можуть скористатися шахраї, і найкращий варіант захисту від них – критичний розум та твереза оцінка ситуації. Не варто давати свої речі, зокрема мобільні телефони в руки незнайомцям, слід чемно відмовляти або зателефонувати на запропонований номер самостійно. Якщо ви все ж таки стали жертвою протиправних дій зловмисників, звертайтесь до територіального підрозділу поліції або ж телефонуйте за номером «102».

Источник