В Києві викрили злочинну групу, яка продавала міжнародні COVID-сертифікати. ФОТО | Криминал

19.12.2021 15:00

            Слідчі поліції Києва спільно зі співробітниками Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрили групу осіб, які займались виготовленням та продажем підроблених міжнародних ковід-сертифікатів. Це — 28-річна та 41-річна місцеві мешканки, 58-річний киянин та 43-річна мешканка Луганщини.

            Як розповів начальник відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління поліції Києва Олег Кисельов, приватний лікар приймав від своєї спільниці замовлення на несправжню документацію про вакцинацію та особисто виготовляв її:

           «Зловмисник також домовився з директоркою комунального медичного закладу столиці та з сімейною лікаркою з Луганщини. Жінки мали доступ до електронної системи охорони здоров’я та вносили недостовірні відомості про проходження особою вакцинації.  Крім того, фігурант укладав з так званими клієнтами декларації про медичне обслуговування сімейним лікарем від свого імені або лікарів, які на нього «працюють». Вартість одного «сертифікату» становила від 3 до 4 тисяч гривень».

           Поліцейські провели ряд санкціонованих обшуків за адресами проживання та роботи правопорушників та вилучили речові докази їх злочинної діяльності. Це — підроблена медична документація, серед якої також міжнародні свідоцтва про вакцинацію, комп’ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, банківські картки.

         Слідчим управлінням столичного главку поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів та збут підроблених документів вчинене за попередньою змовою групою осіб, ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України — несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. Фігурантам загрожує до п’яти років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

За матеріалами ВК ГУНП у Києві.

Источник