Вперше з часів ковідної пандемії та початку воєнного стану в офлайн режимі в Ізмаїлі відбулася 65 сесія Ізмаїльської міської ради. Одним з головних питань порядку денного стало виділення фінансової допомоги постраждалим внаслідок російської агресії.
Останні відкриті сесії міськради відбулися на початку 2020 року. Під час пандемії ковіду, 25 березня 2020 року, засідання депутати провели вже в закритому режимі, але ще за присутності журналістів. І тоді на сесії було прийнято рішення, що на період карантину всі наступні засідання проходитимуть у дистанційному режимі. Так продовжувалося до повномасштабного вторгнення. На початку війни через заходи безпеки рішення щодо дистанційного режиму проведення сесій було продовжено.
З 15 серпня цього року набули чинності норми Закону України №3590 про прозорість місцевого самоврядування, які запровадили обов'язкову відеофіксацію, зберігання та оприлюднення відеозаписів пленарних засідань місцевих рад і їх постійних комісій.
Тож, сьогодні на пленарному засідання в залі були присутні 29 депутатів.
Перед початком розгляду порядку денного міський голова Андрій Абрамченко проінформував про наслідки ліквідації нещодавньої ворожої атаки на Ізмаїл.
27 вересня місто було атаковане російськими шахедами, внаслідок чого є загиблі і поранені містяни, зруйновані та пошкоджені житлові будинки. Безпосередньо під час атаки загинули три людини, ще одна дівчина померла в лікарні.
В Ізмаїльську міську центральну лікарню поклали сім людей із пораненнями різного ступеню важкості, двоє осіб було перевезено до Одеської обласної лікарні, ще семеро ізмаїльчан отримали медичну допомогу, але від госпіталізації відмовилися.
Поховання загиблих було здійснено за рахунок міського бюджету.
Тих, хто залишися без даху над головою прийняв Центр соціальної реабілітації на вулиці Кафедральній та дитячий садочок «Світлячок» на вулиці Придунайській.
До ліквідації наслідків атаки були залучені усі служби та комунальні підприємства міста.
Організована охорона багатоквартирних будинків по Придунайській, 111 та приватних будинків на Топольній 1,2 та майна їх мешканців, що залишилося.
Загалом від обстрілу постраждало 7 багатоквартирних будинків, два з них не придатні до проживання. У приватному секторі пошкоджені більше 50 будинків, три приватні будинки, серед яких будинок багатодітної родини із двохмісячним немовлям, – не придатні до проживання.
Загалом на сьогодні прийнято 165 заяв від постраждалих внаслідок ворожої атаки.
Міський голова подякував усім волонтерським організаціям та небайдужим містянам, які також долучилися до допомоги постраждалим. Разом з тим, міська влада робить все залежне, аби надати максимальний соціальний захист та фінансову допомогу постраждалим родинам.
Зокрема були прийняті рішення виділити з міського бюджету фінансові компенсації та грошову допомогу. Щомісячну грошову допомогу на оплату оренди житла у розмірі 10 тисяч гривень отримають родини, будинки яких після атаки 27 вересня стали непридатними до проживання. Ця допомога буде виплачуватися до того моменту, поки житло не буде відновлене.
Також прийнято рішення про виділення разової грошової допомоги родинам загиблих у розмірі 100 тисяч гривень. Постраждалим, які отримують стаціонарне лікування виплатять по 20 тисяч гривень, постраждалим, які отримували амбулаторне лікування – по 5 тисяч гривень. Рішенням міськвиконкому, постраждала багатодітна сім’я з немовлям взята під повний соціальний патронат.
Наразі плівкою закриті 29 приватних будинків та два багатоквартирних будинки, вже ведуться роботи по відновленню багатоквартирного будинку по вулиці Придунайській, 216.
Також міський голова назвав імена тих, хто загинув через військову агресію рф, їх пам'ять, а також пам'ять усіх полеглих захисників та захисниць України міськрада вшанувала хвилиною мовчання.
Сьогодні на засіданні був присутній керівник відділу цивільно-військового співробітництва 3-ї окремої штурмової бригади, офіцер ЗСУ Вадим Кудіяров. Він подякував Ізмаїльській громаді за допомогу армії, активну взаємодію і підтримку.
— Я хочу подякувати вашій територіальній громаді за патріотизм, підтримку нашого підрозділу і хочу передати вітання від нашого командування і подяку, підписану командиром 3 оШб Андрієм Білецьким, зазначив Вадим Кудіяров. – Також хочеться подякувати людині, яка постійно з нами в комунікації, реагує на наші питання, проявляє великий інтерес до того, що відбувається на фронті, тому окрему подяку ми висловлюємо особисто міському голові Ізмаїла Андрію Абрамченку.
В свою чергу Андрій Абрамченко подякував побратимам бригади і всім захисникам, Силам безпеки і оборони, зазначивши, що саме завдяки нашим воїнам сьогодні місцеве самоврядування має змогу повноцінно функціонувати, наповнювати бюджет міста і держави, працювати на перемогу.
Після цього приступили до розгляду питань порядку денного. Міський голова Андрій Абрамченко повідомив, що якщо під час пленарного засідання звучатиме сигнал повітряної тривоги, до засідання буде застосований особливий, віддалений, режим проведення сесій. Крім того, для забезпечення прозорості роботи місцевого самоврядування, пленарне засідання Ізмаїльської міської ради записується та оприлюднюється в мережі Інтернет.
Сьогодні депутати загалом розглянули понад два десятки питань.
Прокомментируйте