В Ізмаїлі на базі Дунайського центру професійної освіти сьогодні, 26 березня, презентували кулінарний хаб — місце, де на сучасному обладнанні буть навчати спеціалістів, які впроваджуватимуть на місцях українську реформу здорового харчування дітей.
В У рамках впровадження в Україні реформи здорового харчування дошкільнят та школярів, на базі Дунайського центру професійної освіти створили перший в Ізмаїлі кулінарний хаб, де на сучасному обладнанні навчатимуть готувати страви з нового шкільного меню, яке розробив шеф-кухар Євген Клопотенко разом з командою професійних технологів.
Нагадаємо, що Одещина увійшла в перелік трьох пілотних регіонів, де створили центри підготовки кухарів освітніх закладів в рамках шкільної реформи харчування, яка стартувала 1 вересня 2021 року (за якою всі дитячі садочки та школи України перейшли на нові стандарти і норми харчування). Це один з напрямів, який контролює і яким опікується Перша леді України Олена Зеленська.
Завдяки проекту School Chef’s Training Hubs Development, який допомагали впроваджувати партнери зі Швейцарії, в Україні легше йтиме реформа здорового дитячого харчування у дитячих садках і школах. Головна мета — підвищення якості обслуговування завдяки сучасним технологіям.
В Дунайському центрі професійної освіти сьогодні, 26 березня, відбулося офіційне відкриття хабу.
На заході були присутні чимало гостей. В тому числі – онлайн. Зокрема, усіх присутніх з цією визначною подією привітав директор Департаменту освіти та науки Одеської ОВА Олександр Лончак, а також заступник директора навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області Лариса Кашуба.
В рамках святкового відкриття найкращим співробітникам Центру вручили грамоти, подякували усім, хто долучився до створення хабу.
Після цього відбулося довгоочікуване перерізання червоної стрічки.
По завершенню офіційної частини для слухачів курсу та присутніх був проведений майстер-клас із приготування страв на новому обладнанні.
Наразі у кулінарному хабі в Ізмаїлі проходять підвищення кваліфікації перші слухачі – кухарі закладів освіти Саф’янівської громади.
Вони мають опанувати сучасні агрегати та нові підходи в приготуванні їжі, аби потім передати знання своїм колегам.
Курс триває три тижні – це теоретична та практична частина, майстер-клас та домашнє опрацювання, потім екзамен та видача сертифікату. Таке ж навчання на новому обладнанні буде проходити і молодь.
— Головна ціль – це не тільки навчити наших слухачів новим стравам та новим спеціям, але і навчити їх працювати на цьому обладнанні. Воно встановлене тут стаціонарно, дозволяє полегшити роботу кухарям, без застосування великих зусиль та фізичної сили, готувати якісно та не порушуючи технологій приготування, розповіла журналістам завідувачка кулінарним хабом Олена Данукалова. – У нас встановлені стерилізатори ножів, яєць (що є найголовнішим для санітарної обробки), є сучасні комбайни-овочерізки, подрібнювачі, тістоміси нової модифікації, електром’ясорубки, кулінарна система «iVario», встановлено пароконвектомат, стаціонарне холодильне обладнання вакуумного циклу (яке тримає температуру протягом доби у разі вимкнення електропостачання), шоковий охолоджувач (за 3 хвилини охолоджує страви для можливості транспортування), посудомийна машина купольного типу.
Загалом, такі кулінарні хаби планують створити у трьох районах Одеської області. Раніше такий хаб відкрили в Одесі. Тепер є він і в Ізмаїлі.
Прокомментируйте