В Ізмаїлі 24 лютого на будівлі першого ліцею відкрили меморіальну дошку з ім’ям ізмаїльського захисника Максима Сидоренка, який героїчно загинув, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.
В Ізмаїлі на подвір’ї ліцею №1 сьогодні, 24 лютого, у день третіх роковин широкомасштабного вторгнення рф в Україну, зібралися школярі, вчителі, рідні та близькі загиблого захисника Максима Сидоренка. На заході також був присутній заступник міського голови Сергій Лузанов.
Хвилиною мовчання ізмаїльчани вшанували всіх загиблих через військову агресію рф мирних українців та наших полеглих захисників, які віддали за Україну найдорожче – своє життя.
Три роки триває широкомасштабна війна рф проти України. Серед тих, хто став на захист Батьківщини був і випускник першої школи – Максим Сидоренко. Хлопець народився в Ізмаїлі, навчався в першій школі, професію набув у Вищому профтехучилищі №9, а по закінченні навчання пішов на військову службу.
З 2018 року служив у Національній гвардії. У 2021 році він став студентом Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій Національної Академії СБУ. Після початку повномасштабного воєнного вторгнення росії на територію України перевівся до батальйону спецпризначення «Донбас», став командиром відділення взводу спецпризначення. Виконував бойові завдання на «гарячих» напрямках бойових зіткнень з російськими окупантами – в тому числі, під Часовим Яром.
10 червня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Часів Яр Бахмутського району Донецької області Максим Сидоренко загинув. У нього залишилися мати, сестра, брат, дружина.
Сьогодні право відкрити меморіальну дошку було надано матері Валентині Володимирівні та дружині Юлії.
Після чого всі присутні мали змогу висловити шану герою, поклавши квіти.
Ця меморіальна дошка стане нагадуванням для кожного, хто проходитимете повз. Учні ліцею зупинятимуться тут, вдивлятимуться у викарбуване ім’я героя, замислюватимуться над його подвигом. Прийдешні покоління пам’ятатимуть, якою ціною виборювалася свобода.
Прокомментируйте