В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я 29 серпня відкрилася виставка-меморіал «Вічна Слава Героям», присвячена воїнам, які загинули, захищаючи незалежність України.
Виставка-меморіал «Вічна Слава Героям» в Ізмаїльському музеї Придунав’я 29 серпня зібрала у залі музею рідних, близьких, друзів та побратимів загиблих воїнів. Відкриття виставки розпочали з хвилини мовчання, віддаючи шану полеглим Захисникам, які віддали в боротьбі за майбутню перемогу над ворогом найдорожче, що має людина – власне життя.
Виставка-меморіал, що відкрилася сьогодні, стала логічним продовженням відкритої 23 лютого виставки «Нескорені війною», присвяченої другій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну та 10-й річниці від початку війни на Донбасі.
29 серпня – один з найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення. Тоді російські війська обстріляли вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Цей день став символом незламності і пам’яті всіх полеглих Захисників.
— Ми повинні зберегти і гідно шанувати пам’ять про наших Захисників, та, головне, передати це нашим дітям, майбутнє яких можливе завдяки нашим героям, — зазначила директор музею Ольга Тірон. — Ми також схиляємо голову перед близькими і рідними кожного Захисника!
Виставка-меморіал складається з фотографій ізмаїльських воїнів, які поклали своє життя, захищаючи майбутнє усіх прийдешніх поколінь. Тут зібрані світлини, особисті речі, документи, артефакти війни, які принесли рідні та близькі Захисників, щоб увічнити пам’ять про їх подвиг. Тут також розміщені фотофакти російських злочинів — руйнації нашого міста через обстріли окупантів та відтворена інсталяція з бойових умов в окопі.
Під час заходу рідні та близькі загиблих воїнів змогли розповісти про своїх чоловіків, синів, батьків, побратимів, якими вони були. Мало хто з присутніх зміг стримати емоції та сльози.
Керівництво музею подякувало родинам військових за те, що попри біль, вони щиро відгукнулися на прохання допомогти зі створенням цієї виставки-меморіалу.
Співробітники музею Придунав’я також сподіваються, що близькі та рідні Захисників допоможуть і з реалізацією ще одного меморіального проекту. В планах музею — видати пам’ятний альбом про всіх героїв Ізмаїла та Ізмаїльського району, аби зберегти пам’ять про їх подвиг для майбутніх поколінь.
Прокомментируйте