Протягом 2007-2009 років колишніми службовими особами одного з державних підприємств Міноборони організовано злочинну схему виведення нерухомого майна з власності держави. Вона полягала в тому, що генеральний директор державного підприємства, зловживаючи службовим становищем, надав підпорядкованим підприємствам нотаріально завірені довіреності на реалізацію об’єктів нерухомості. А вже з недійсною довіреністю посадовці на місцях продавали державне майно комерційним структурам. Одним з об’єктів, який було реалізовано за цією схемою, є майновий комплекс загальною площею 7000 кв. м у місті Тернопіль. Про це кореспондентові АрміяInform розповів начальник Головного управління земель оборони та фондів Міноборони полковник Борис Закутній.
За його словами, службова особа Міноборони України, використовуючи довіреність, яка втратила чинність, уклала з комерційною структурою договір купівлі-продажу комплексу будівель та споруд в історичному центрі міста Тернопіль. Після чого «комерсанти» протиправно заволоділи державним майном за ціною, що вдвічі менша за ринкову.
Оборонне відомство спільно з правоохоронними органами вжило заходів щодо повернення цього майна, натомість комерсанти вдалися до нових схем подвійної реєстрації цього ж майна за близькими до підприємства фізичними особами.
Однак за вжитими заходами Міноборони в Офісі протидії рейдерству Мін’юсту скасовано протиправну державну реєстрацію речових прав за приватною компанією на 9 об’єктів нерухомого майна загальною площею 7000 кв. м у місті Тернопіль, як наслідок, зареєстровано право власності на ці об’єкти за державою в особі Міноборони.
Слід зауважити, що випадки привласнення нерухомого майна та земель оборони є непоодинокими навіть в умовах дії воєнного стану.
— За неіснуючою адресою посеред міста Києва на підставі фіктивних документів комерційна структура зареєструвала за собою будівлю, що належить Міноборони. Після чого ділки вдались до оформлення земельної ділянки за рахунок земель оборони. Найгіршим у таких діях осіб є реалізація схеми вже вдруге. Адже попри широкомасштабне вторгнення агресора на нашу землю замість допомоги армії деякі особи вдаються до нахабних схем привласнення майна та земель оборони задля власного збагачення, — повідомив начальник Головного управління земель оборони та фондів Міноборони полковник Борис Закутній.
Попри це Міноборони у взаємодії з Держгеокадастром та Мін’юстом скасувало реєстрацію прав за приватною компанією на нерухомість та землю під нею. Тим часом у Міноборони виготовляється документація з землеустрою на земельну ділянку задля унеможливлення її подальшого захоплення.
Повернуті майно й земельна ділянка в Тернополі та Києві будуть використовуватись в інтересах підрозділів Збройних Сил України задля нашої перемоги, а обставини їхнього незаконного заволодіння досліджуються правоохоронними органами в рамках кримінального провадження, в якому Міноборони визнано потерпілою юридичною особою.
Міністерство оборони України й надалі вживатиме заходів щодо недопущення порушення майнових прав держави у будь-яких його проявах.
Назар Волошин
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте