Поданий урядом до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію навряд буде ухвалений в нинішньому вигляді, оскільки він містить багато суперечливих норм.
Про це заявив заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.
«Питань дуже багато до цього законопроєкту, який містить як позитивні норми, такі як демобілізація через 36 місяців або демобілізація строковиків, або тих, хто повернувся з полону і здався не добровільно», — сказав Єгор Чернєв.
За його словами, в документі є дискусійні норми, які депутат назвав «більш репресивними».
«І от ми хочемо заслухати тих, хто напрацьовував цей законопроєкт, внесений Кабінетом Міністрів, і почути яке їхнє обґрунтування», — пояснив він.
Єгор Чернев додав, що після обговорення в комітеті може бути три варіанти розвитку подій.
«Законопроєкт виноситься в тому вигляді, як є, що дуже малоймовірно, оскільки багато питань до нього. Або ми доопрацьовуємо його на базі комітету і далі виносимо в зал з урахуванням доопрацювань всіх питань, які до нього є. Або взагалі повертаємо суб’єкту подання, тобто Кабінету Міністрів, щоб він зробив нормальний законопроєкт, який би не викликав питань», — сказав депутат.
Нагадаємо, 4 січня Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки почав розгляд поданого урядом законопроєкту про мобілізацію.
25 грудня Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». АрміяInform проаналізувала кардинальні зміни в підході до мобілізації, які пропонує уряд.
Однією з ключових пропозицій документа є обмеження термінів служби в 36 місяців. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний заявив, що вказаний термін став компромісом з урядом за умови, що не буде загострення на фронті й що людей на передовій буде ким замінити.
Водночас Валерій Залужний виступив проти будь-якого законодавчого затвердження вимог про проведення ротації на фронті.
Прокомментируйте