Днями в Головному управлінні державної авіації України (ГУДАУ) провели робочу міжвідомчу нараду щодо удосконалення нормативно-правового регулювання діяльності державної авіації України.
У нараді, крім представників, власне, Головного управління державної авіації України, взяли участь фахівці Управління регулювання державної авіації Міністерства внутрішніх справ України, Командування Повітряних Сил ЗСУ, Командування армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, Командування Військово-Морських Сил ЗСУ, Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС, Авіаційного управління Державної прикордонної служби України, Управління авіації та поліції на воді Національної поліції України, Головного управління розвідки Міноборони, управління авіації департаменту персонального штабу Головного управління Національної гвардії України, а також управління авіації Служби безпеки України.
Мета заходу — обговорення пропозицій стосовно внесення змін до нормативно-правових актів (далі — НПА) державної авіації України (далі — ДА) з питань виконання та забезпечення польотів, відпрацювання заходів удосконалення нормативно-правового регулювання діяльності державної авіації та визначення складу робочої групи щодо опрацювання змін до НПА ДА.
Начальник Головного управління державної авіації України Андрій Телегін окреслив нагальну потребу напрацювання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів державної авіації з питань виконання та забезпечення польотів як на період воєнного стану, так і під час мирного часу. Він акцентував на тому, що окрім закріплення в Конституції України стратегічного курсу на набуття повноправного членства з ЄС та НАТО, необхідності досягнення критеріїв взаємосумісності нормативно-правових актів, існує й нагальна потреба імплементації вимог Європейського оборонного агентства, Європейського агентства авіаційної безпеки, а також міжнародних стандартів та рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації та впровадження вимог HAТO у вітчизняні нормативно-правові акти.
Крім того, Андрій Телегін запропонував створити Робочу групу з опрацювання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів у складі трьох спеціальних підгруп. Про що йдеться? Перша підгрупа займатиметься підготовкою проєкту нової редакції правил виконання польотів державної авіації на мирний час. Друга підгрупа — опрацювання НПА з питань організації та виконання польотів державної авіації в особливий період, зокрема під час воєнного стану. Метою роботи третьої підгрупи є підготовка проєкту НПА щодо впровадження керівництва експлуатанта державної авіації України.
Також, як повідомили в Головному управлінні державної авіації України, у березні на запрошення міноборони Чеської Республіки українська сторона зустрілася з представниками Управління військової авіації Чехії.
Під час цієї зустрічі, зокрема, було погоджено та підписано Угоду щодо взаємного визнання за всіма напрямками діяльності у сфері державної авіації.
«Управління військової авіації Чеської Республіки остаточно опрацювало, узгодило та підписало Угоду щодо процесу взаємного визнання за всіма напрямками діяльності у сфері державної авіації, яка дозволить взаємно визнавати сертифікати, видані Головним управлінням державної авіації України та Управлінням військової авіації Чеської Республіки», — повідомили в ГУДАУ.
Також сторони обговорили можливості підготовки та перепідготовки українських пілотів військової та цивільної авіації на навчальній базі у Чехії. Крім того, в рамках візиту представники української сторони відвідали авіаційний ремонтний завод LOM PRAHA, де ознайомилися з основними напрямками діяльності підприємства та процесом проведення капітального ремонту вертольотів сімейства Міля (Mi-8, Mi-24 та їх модифікації).
Як зазначається, ремонтне підприємство є власністю держави (Чехії — редакція) і на цей час відчуває гостру нестачу запасних частин та агрегатів, що повʼязано з відсутністю їхнього постачання безпосередньо з рф. 3 цього приводу сторони дійшли згоди щодо можливостей співпраці у сфері ремонту та технічного обслуговування авіаційної техніки та обміну на взаємовигідних умовах критично важливими запасними частинами.
Фото надані Головним управлінням державної авіації України
Валентина Вілюра
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте