У Києві відбулася конференція «Міноборони і партнерство з громадськістю: співпраця, досягнення, виклики».
Про це інформує Міністерство оборони України.
Зокрема, мета конференції — інформування громадянського суспільства про перебіг реформ у секторі оборони та напрацювання моделей спільної роботи над оборонними політиками.
Організатором заходу за участі представників влади та громадських благодійних організацій виступило Міністерство оборони України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Антикорупційної ініціативи ЄС.
Перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк наголосив на необхідності тісної співпраці з громадянським суспільством для впровадження реформ і виконання вимог ЄС та НАТО.
«Незважаючи на те, що зараз Україна бореться з одним із найбільших ворогів демократичного світу, ми повинні впроваджувати реформи. Це потрібно для того, щоб ми могли приєднатися до цивілізованого світу, вступити у політично-військовий блок НАТО та впевнено дивитися у майбутнє. Для впровадження реформ і виконання вимог ЄС та НАТО Міноборони України потрібна тісна співпраця з громадянським суспільством», — зазначив Іван Гаврилюк.
Під час заходу заступник міністра оборони з питань інституційного розвитку Станіслав Гайдер презентував напрями інституційних змін, підкресливши важливість діалогу влади та громадянського суспільства як ключового елемента перемоги України у поточній війні.
«Перемога є нашою спільною метою, тому ми повинні посилити наш діалог, який конвертуватиметься у практичну співпрацю. Ми маємо активізувати нашу модель взаємодії — консультації із зацікавленими сторонами. Це допоможе Міноборони активніше розвивати основні напрямки роботи міністерства», — сказав він.
Натомість заступник міністра оборони Юрій Джигир розповів про заходи, спрямовані на забезпечення прозорості та уникнення ризиків політичного втручання: «Один з потенційних ризиків — політичне втручання в діяльність внутрішнього аудиту. Це компрометує довіру суспільства до результатів аудиту і спроможності фінансового управління міністерства. Для нівелювання цього ризику ми створили незалежний аудиторський комітет з авторитетних сертифікованих фахівців з-за кордону».
Державний секретар Міністерства оборони України Людмила Дараган коротко розповіла про розвиток цивільного контролю в Міноборони: «Після прийняття Закону про національну безпеку України 82% працівників Міноборони стали цивільними. Ми поступово вирішуємо ці питання, забезпечуючи належний розвиток і утримання цивільних державних службовців».
Водночас заступник міністра оборони Наталія Калмикова акцентувала на важливості кадрової політики стратегії, яка передбачає призначення військовослужбовців на посади відповідно до їхньої фаховості та компетенції.
«Впроваджуються системні зміни в Силах оборони, створюється нова система кадрової політики та розвивається мережа рекрутингових центрів — їх уже 22. Цього тижня плануємо відкрити ще три, — розповіла Наталія Калмикова. — Результати вражають. Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, складає 1 до 3. Це говорить, що в нас залишається потенціал захищати Україну».
Підвищення ефективності цих процесів вдалося досягти, зокрема, і завдяки цифровізації розвитку ЗСУ. Про це наголосила заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко: «Цифровізація армії може допомогти нам досягти технологічної переваги над ворогом 10:1. Завдяки застосунку Резерв+, яким скористалися понад 1 400 000 громадян, ми побачили, що цифровізація — це вже не тренд, це вимога нашого суспільства. На черзі — запуск застосунку для військових Армія+, який спростить бюрократичні процеси у війську».
Як повідомляла АрміяInform, в Україні запустили сайт для пошуку вакансій в армії.
Прокомментируйте