Сьогодні, 22 листопада, у Києві стартував 7-й Український жіночий конгрес — унікальна платформа, яка формує порядок денний держави у сфері гендерної рівності.
Цьогорічний конгрес відбувається під гаслом «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови». Він триватиме два дні, 22 і 23 листопада, та об’єднує понад 50 спікерів і спікерок, котрі невпинно працюють на перемогу й розвиток України в різних сферах.
Серед них — перші особи держави, українські й іноземні парламентарі та парламентарки, членкині уряду, представники й представниці державного та громадського секторів, місцевого самоврядування, експерти й експертки, лідерки освітньої, медичної, правозахисної галузей, високі представники та представниці міжнародної спільноти, представники ЗМІ, а також усі небайдужі до проблем гендерної рівності.
Як зазначила співзасновниця Жіночого конгресу віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, мета Конгресу — «домогтися, щоб жінки були паритетною з чоловіками складовою відбудови України, щоб вони мали змогу впливати на процеси й рішення без дискримінації та „скляних стель“».
Олена Кондратюк
Упродовж двох днів дискусії триватимуть на шести тематичних платформах. У перший день учасники й учасниці обговорили виклики для жінок у процесі вступу до ЄС, проблеми, з якими стикаються жінки в політиці як на загальнонаціональному, так і на місцевому рівнях, можливості жінок в економічній сфері, освітні перспективи й виклики.
— На цьогорічному конгресі порушуються чесні питання й формуються чесні відповіді на нагальні проблеми українського суспільства: вступ до ЄС, економічне зростання, подолання корупції, адаптація систем освіти й охорони здоров’я, реабілітації ветеранів, — сказала Олена Кондратюк.
Перша леді України Олена Зеленська, яка також узяла участь у Жіночому конгресі розповіла, як сильно змінилася роль жінки в українському суспільстві.
Олена Зеленська
— За даними кадрового центру ЗСУ, нині в нас 43,5 тисячі жінок-військовослужбовців, втричі більше, ніж у 2014 році. 56 % новостворених бізнесів за цей рік — це жіночі бізнеси, більше, ніж будь-коли. З цих цифр складається виразна формула жіночого лідерства, — сказала Олена Зеленська.
У своєму зверненні під час відкриття заходу вона звернула увагу учасників і учасниць на необхідність створення безбар’єрного середовища в Україні, як фізичного, так і ментального, сприяння поверненню українок додому, навчання спеціалістів із надання психологічних послуг та важливості розв’язання довоєнних викликів для жінок, зокрема щодо рівної оплати праці жінок і чоловіків.
— Суспільство змінюється. Нам треба створити такі умови, щоб ці зміни відбувалися комфортно, — переконана Олена Зеленська.
Перша леді закликала жінок активно пристосовуватися до нової лідерської ролі.
— Під час війни українки здійснили такий сильний ривок у розвитку своїх лідерських якостей, стільки нового опанували, стільки на себе взяли. Ми не маємо погоджуватись на другорядність чи недооцінку. Жінки — лідерки. Це вже не треба нікому доводити, це вже факт, — заявила Олена Зеленська.
Надзвичайний та Повноважний Посол США Бріджит Брінк, яка також узяла участь у конгресі, заявила, що Посольство Сполучених Штатів Америки підтримує українських жінок у всіх аспектах їхньої діяльності та вважає, що без жінок неможлива ні перемога, ні відновлення України.
Бріджит Брінк
— Я буваю на різних подіях, присвячених жіночому руху. А на Українському жіночому конгресі мені бути особливо приємно. Я вважаю, що він буде важливий не тільки для руху за гендерну рівність, а й для відновлення України, — сказала Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.
Вона зазначила, що сміливість і сила українських жінок робить їх унікальними.
Нагадаємо, Український жіночий конгрес відбувається в Києві вже сьомий рік поспіль. Вдруге — в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну.
Як повідомляють організатори, за роки свого існування Український жіночий конгрес досягнув вагомих цілей у впровадженні гендерної рівності й не має наміру зупинятися.
Наприкінці першого дня 7-го Українського жіночого конгресу вперше в історії України буде вручено нагороду за жіноче лідерство «Відзнака за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства імені Мері О’Хейген».
Мері О’Хейген, головна радниця й директорка НДІ в Україні на Першому регіональному жіночому конгресі в Одесі
Відзнака імені Мері О’Хейген є символічною та втілює ідеї гендерної рівності й жіночого лідерства в усіх сферах суспільного життя.
Мері О’Хейген працювала в Україні 5 років після Революції Гідності. Вона очолювала український офіс Національного демократичного інституту (NDI). До України пані О’Хейген працювала над розбудовою демократій у різних країнах світу. Вона була відданою адвокаткою залучення жінок у політичну, економічну, соціальну сферу в Україні. Вона стала надійною партнеркою й символом підтримки жінок, їхніх ініціатив, активної ролі в ухваленні суспільно важливих рішень.
Першого лауреата відзнаки спільно визначили співзасновниці УЖК Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська та члени команди ГО «Український жіночий конгрес».
Нагадаємо, Український жіночий конгрес відбувається щороку, починаючи з 2017 року. За цей час конгрес став головним майданчиком для формування гендерного порядку денного для органів влади, громадських організацій, медіа.
Ольга Мосьондз
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте