Уперше в Збройних Силах України рішенням Головнокомандувача ЗСУ започаткували підготовку офіцерів тактичного рівня за спеціалізацією «Соціальна робота у військах (силах)» на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ).
Нещодавно відбулася спільна нарада за участю представників Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України та Військового інституту КНУ, метою якої стала підготовка до першого набору курсантів за фахом «Соціальна робота».
В ексклюзивному коментарі кореспондентові АрміяInform начальник кафедри соціальної роботи у військах (силах) військового гуманітарно-лінгвістичного факультету Військового інституту КНУ, кандидат політичних наук підполковник Олександр Джус розповів про причини створення та завдання кафедри.
Олександр Джус. Фото: Володимир Загребельний / АрміяInform
— Олександре Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, про передумови та актуальність підготовки офіцерів за спеціалізацією «Соціальна робота у військах (силах)»?
— Виклики сьогодення невпинно диктують нам свої умови. Події останніх десяти років чітко продемонстрували необхідність посилення всіх напрямків розвитку ЗС України та інших підрозділів Сил оборони. Зокрема напрямок соціальної роботи з військовослужбовцями та членами їхніх родин.
Робота з цими категоріями завжди здійснювалась відповідно до потреб і умов. Проте призов на військову службу військовозобов’язаних та резервістів суттєво збільшив потребу в соціальному захисті як військовослужбовців, так і членів їхніх сімей — у більшості своїй непідготовлених до нових життєвих викликів, у тривалому відриві від своїх рідних, які встали на захист України. Отже, постає питання щодо підготовки кваліфікованих кадрів для розв’язання цих проблем.
читайте також: Цього року буде здійснено набір курсантів за фахом «Соціальна робота у військах (силах)»
Важливим елементом формування нової системи соціального супроводу була організація підготовки фахівців відповідного напрямку. Нашу кафедру соціальної роботи у військах (силах) створено на виконання вимог спільної директиви Міністра оборони Україна та Головнокомандувача Збройних Сил України «Про проведення організаційних заходів у Збройних Силах України у 2023 році». Вже цього року на її базі розпочато підготовку фахівців за спеціальністю 231 «Соціальна робота», освітньо-професійною програмою «Соціальна робота у військах (силах)».
Під час розроблення проєкту освітньо-професійної програми враховано вимоги професійного стандарту офіцера тактичного рівня «Соціальна робота у військах (силах)» і Стандарту вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня із галузі знань 23 «Соціальна робота», спеціальності 23 «Соціальна робота».
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка є сучасним міжвідомчим, багатопрофільним, інтегрованим військовим навчальним підрозділом провідного вищого навчального закладу України, що здійснює підготовку професіоналів з повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших силових структур сектору безпеки і оборони України.
— Які переваги навчання у Військовому інституті КНУ?
— На сьогодні у ВІКНУ створена Інтегрована система навчання, яка дає можливість здійснювати освітній процес з використанням усього інтелектуального, наукового, навчально-матеріального, виховного потенціалу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що обумовлює високу якість освіти, її теоретичної та практичної складової, формування гармонійно розвинутої особистості, виховання справжніх патріотів України.
Під час навчання курсантам, окрім загальновійськових, будуть викладати дисципліни спеціалізації, такі як «Теорія і методика військово-соціальної роботи», «Соціально-правова робота у військах (силах)», «Організація комунікації з органами державної влади та громадськими організаціями», «Технології військово-соціальної роботи у військових колективах», «Законодавче регулювання в соціальній роботі», «Психодіагностика в соціальній роботі», «Соціальна робота з постраждалими від надзвичайних ситуацій та катастроф», «Основи соціального проєктування», «Соціальна робота в кризових, психотравмуючих та конфліктних ситуаціях» тощо.
Після закінчення навчання випускники отримують диплом Військового інституту КНУ за спеціальністю «Соціальна робота».
З умовами вступу до Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка можна ознайомитись на вебсайті вишу, перейшовши за посиланням mil.knu.ua.
Фото автора
Володимир Загребельний
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте