Торгував довідками про інвалідність — у Києві викрито завідувача відділення клініки. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру завідувачу психіатричного відділення однієї зі столичних медичних клінік за фактом одержання неправомірної вигоди та службового підроблення.

За даними слідства, підозрюваний налагодив схему отримання неправомірної вигоди з чоловіків призовного віку за фальсифікацію медичних документів, що підтверджували нібито наявність у них тяжких захворювань.

Фальшиві діагнози надавали підстави для встановлення їм групи інвалідності та визнання непридатними для військової служби, усуваючи таким чином перешкоди для перетину державного кордону України.

Вартість послуги з виготовлення пакету медичних документів становила 6 тис доларів США з особи.

При цьому оформлювалося перебування такої особи на стаціонарному лікуванні та проходження нею усіх необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. Фіктивні відомості також вносилися у базу «eHealth».

У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці задокументували весь процес підготовки фіктивних медичних документів для чоловіка призовного віку, на підставі яких він отримав висновок МСЕК про непридатність до військової служби через інвалідність.

У межах слідства правоохоронці провели обшуки за місцем роботи підозрюваного, а також у приміщенні МСЕК, під час яких вилучили грошові кошти, чорнові записи щодо «пацієнтів», а також документи щодо непридатності до військової служби чоловіків, що видавалися після початку повномасштабного вторгнення.

За клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід та відсторонено від посади.

Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до злочинної схеми.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник