Так званій слідчій «мвс днр» у Маріуполі повідомлено про підозру у державній зраді, — прокуратура | Кримінал

За даними слідства, у березні 2022 року заступниця начальника слідчого відділення ВП № 1 Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області відмовилась виїжджати з окупованої території міста.

Колишня лейтенант поліції пішла на угоду із власним сумлінням, зрадила присязі працівника правоохоронних органів України та вже за місяць добровільно обійняла псевдопосаду у незаконно створеному «Іллічівському районному відділі Маріупольського міського  управління мвс днр». Спочатку її призначили тимчасово виконуючою обов’язки інспектора сектора кадрового забезпечення, а згодом —  слідчим фейкової установи.

Допомагаючи росіянам та їх поплічникам із квазіреспубліки встановлювати свою владу на руїнах українського Маріуполя, жінка «розслідує» кримінальні провадження стосовно громадян України, заступає на чергування та у складі слідчо-оперативних груп здійснює виїзди на місця подій. Також вона виконує інші незаконні накази керівництва, аби легітимізувати окупаційну владу в очах маріупольців.

Зокрема, у червні 2022 року «слідча» зверталась до своїх колишніх колег з проханням щодо надання їй копій матеріалів кримінальних проваджень, зареєстрованих за фактами злочинів проти життя та здоров’я осіб, що були вивезені з окупованої території. При цьому підозрювана мала на меті подальше приведення їх у відповідність до законодавства так званої «днр».

На даний час її звільнено з посади в Україні та позбавлено спеціального звання.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого в м. Краматорську.  

Максимальне покарання за санкцією статті – довічне позбавлення волі.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

 

Источник