Нагадаємо, правоохоронці викрили 42-річну жительку м. Коростеня у втручанні в роботу українських мобільних операторів. Вона встановила в своїй квартирі спеціальне обладнання, за допомогою якого за винагороду надавала в оренду акаунти російським користувачам.
Слідчі вилучили з помешкання жінки свідчення протиправної діяльності: комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням, SIM-банки/GSM шлюзи, SIM-картки різних мобільних операторів, мобільний телефон з «прив’язаним» криптогаманцем, банківські картки, чорнові записи тощо.
Під час досудового розслідування було встановлено, що фігурантка використовувала SIM-банки/GSM шлюзи з функцією зміни ІМЕІ, які мали плати розширення для сім-карт операторів мобільного зв’язку з можливістю їх «гарячої» заміни. Вона, за допомогою SIM-карт українських операторів зв’язку, забезпечила роботу ботоферми, за винагороду надаючи її у користування російським онлайн-сервісам. Також жінка забезпечувала реєстрацію анонімних акаунтів у месенджері «Telegram» та передачу їх в оренду різним користувачам, у тому числі й громадянам рф. Таким чином вона сприяла поширенню кремлівських наративів.
Загалом упродовж 2023-2024 років фігурантка використала понад тисячу номерів трьох мобільних операторів України. Для приховування такої діяльності та запобігання блокуванню її операторами зв’язку, жінка періодично проводила заміну SIM-карт в обладнанні.
Днями слідчі Коростенського райуправління поліції завершили досудове розслідування протиправної діяльності містянки. Їй інкриміновано несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації інформації, вчинене під час дії воєнного стану (ч. 5 ст. 361 КК України). Нині матеріали скеровано до суду.
Жінці може загрожувати позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.
За матеріалами поліції Житомирської області
Прокомментируйте