Про це у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк:
— Наше завдання — забезпечити захист портової інфраструктури, і ми це робимо. Але нам потрібна допомога партнерів. Не тому, що ми такі слабкі, а через потужний тиск, що чиниться на нас іззовні. Зараз агресія з боку країни-терористки спрямована на портову інфраструктуру не лише України. Наші сусіди, зокрема Румунія, відчули на собі, що близькість таких атак не додає їм спокою та не дає можливості почуватись безпечно в такій безпосередній близькості до портової інфраструктури України.
Вона додала, що порти України працюють на цілий світ. Нині за відсутності повноцінного функціонування зернової угоди країни світу потерпають від того, що не можуть отримати те збіжжя, яке їм украй потрібне.
Також Наталія Гуменюк підкреслила, що рф націлена на те, щоб позначити своє панування в Чорному морі. Країна-агресорка продовжує тероризувати і блокувати роботу портів України, які перебувають під контролем держави. Водночас росія створює перешкоди для іноземних суден, які прямують до українських портів. Наприклад, навколо Керченської протоки створюються райони огляду, і ця практика триває кілька років. Окрім того, у відкритому радіомовленні лунають погрози суднам, щоб вони не заходили й не прямували в порти України.
— росія продовжує атаки та накопичення сил і резервів, з певною періодичністю нагадуючи, що порти України небезпечні для функціонування, натякаючи світовим лідерам судноплавства, що небезпечно спрямовувати туди свої судна. Очевидно, що вони хочуть переключити ініціативу зернової монополії виключно на себе.
Начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня розповіла і про оперативну обстановку на зазначеному напрямку.
Так, на ранок 3 серпня у Чорному морі перебувають 17 кораблів ворога, один, як зазвичай, чергує в Азовському. Два ракетоносії — надводний та підводний — продовжують бойове чергування, 12 ракет типу «Калібр» можуть бути максимально готові до застосування.
— Ракетоносії були виведені на чергування якраз після атаки ворожими дронами-камікадзе на один з наших портів. Аналіз свідчить, що після такої атаки ворог запускає ракети, спираючись на попередні отримані дані, зокрема щодо виявлення систем ППО та прокладання маршрутів для ракет з максимальним ураженням. Сили оборони напоготові, ми усвідомлюємо небезпеку й попереджаємо про неї населення.
Оксана Уретій
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте