Стати чемпіоном попри поранення: в Чорноморську впроваджують спортивну реабілітацію військових

В російсько-українській війні беруть участь сотні мешканців Чорноморська. Поки від місцевої влади чорноморці вже два роки все ще чекають на Алею Слави, окремі громадяни намагаються забезпечити гідні умови живим, але скаліченим у битвах.

Так, відомий у Чорноморську багаторазовий призер Паралімпійських ігор і чемпіон Європи та світу серед спортсменів з інвалідністю Андрій Онуфрієнко розпочинає програму реабілітації через спорт для військових.

Андрій пояснює: це не його особиста ідея, а програма, яка працює на державному рівні. Розпочати її в нашому місті запропонували в Одеській обласній військовій адміністрації.

«Я запрошую до занять з реабілітації в першу чергу військових, які втратили кінцівки, зір або слух. Ці категорії в пріоритеті. Я інвалід дитинства з ДЦП, я розумію, як важко долати перешкоди, коли власне тіло тебе не слухається. Але я точно знаю, що вмотивована людина здатна на все. Ця програма потрібна для того, щоб відчувати себе повноцінною людиною не лише на полі бою, а й у цивільному житті», — пояснює чемпіон.

Програма з реабілітації пропонує великий спектр занять з фізичною активністю:

  • плавання у басейні;
  • заняття на стадіоні та тренажерному залі;
  • веслування на каяках;
  • стрільба з лука;
  • настільний теніс (це більше розвага для душі) тощо.

Зараз вже записані 16 охочих, тож не відкладайте власне здоровʼя та життя — телефонуйте Андрію Онуфрієнко для запису на програму за номером +380 (98) 856 63 65.

«Це реально путівка в повноцінне життя. Програма у Чорноморську — це лише локальна частина комплексу з реабілітації українських військових. Наші учасники будуть також відвідувати санаторії на заході України, а тих, хто проявить особливий ентузіазм у заняттях спортом, ми підготуємо до участі в міжнародних змаганнях, паралімпіадах, — додає організатор проєкту.

Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими

P.S. Є у Андрія і побажання до місцевої влади. У його громадської організації «Інваспорт» нема навіть маленького приміщення для проведення консультацій, запису, зберігання паперів. Але ж спортсмен вже кілька років тренує чорноморських дітей з ДЦП, синдромом Дауна, показує чудові результати і точно заслуговує на довіру муніципалітету у вигляді 3-5 кв. метрів.

Сподіваємось чиновники відгукнуться і продемонструють повагу до ветеранів не лише словами, а й справами.

Источник