Служби патронації стануть штатними підрозділами у ЗСУ, — Генштаб

Служби патронації стануть штатними підрозділами у ЗСУ, — Генштаб

Фото: t.me/GeneralStaffZSU

Служби соціального супроводу (патронації) стануть штатними підрозділами у Збройних силах України. Про це 6 серпня повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

— Відповідні підрозділи будуть розгорнуті у складі вже діючих штатних підрозділів цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, які мають окрему структуру та вертикаль на всіх рівнях військового управління, — розповів на брифінгу начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу Олександр Кутков.

У Генштабі пояснили, що таким чином в ЗСУ створять єдину систему по роботі з членами сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти, полонених військовослужбовців.

— Головна мета створення такої системи — піклування про родини військовослужбовців та їхнє загальне інформування, супровід поранених у закладах охорони здоров’я, координація та зв’язок із сім’ями полонених, зниклих безвісти, загиблих (померлих), — розповіли в Генштабі.

Першочергово служби соціального супроводу будуть комплектуватися військовослужбовцями, звільненими з полону, та військовослужбовцями, які через поранення чи стан здоров’я не можуть брати участь у бойових діях. 

На брифінгу також виступили представники бойових бригад, в яких проводився експеримент із впровадження підрозділів соціального супроводу. Зокрема, представниця 3-ї штурмової бригади старший лейтенант Олена Толкачова.

— Робота служби патронації неймовірно важлива не лише для поранених захисників та сімей військовослужбовців, але й для усієї бригади. Бо наші оборонці знають, що ані вони, ані сім’ї не залишаться самі, і це підвищує моральний бойовий дух загалом бригади. До прикладу, у нашій військовій частині переважна більшість поранених повертаються знову в стрій, — сказала вона.

Молодший лейтенант Сергій Лихоманенко з 5-ї окремої штурмової бригади розповів, що служби патронації є своєрідними мультихабами, які об’єднують фахівців різних напрямків — медичного, фінансового, кадрового, психологічного, звʼязків з громадськістю тощо. Це дає можливість оперативніше розв’язувати питання військовослужбовців та їхніх родин.

— Я керівник позаштатної служби патронації та вдова загиблого героя 93-ї бригади. Тому я добре знаю і розумію, наскільки важлива підтримка сімей загиблих воїнів саме рідною бригадою, — зауважила представниця 93-ї окремої механізованої бригади старший солдат Аліна Карнаухова.

Відповідно до спільної директиви міністра оборони України та Головнокомандувача ЗСУ, невдовзі служби патронації стануть штатними підрозділами у ЗСУ.

2 серпня президент Зеленський анонсував зменшення бюрократії у ЗСУ. 25 липня ГУР запустило проєкт з обміну полонених українців на колабораціоністів «Хочу до своїх».

Джерело