Щонайменше 22 тисячі жителів Маріуполя загинули від початку російської агресії, — радник мера | Криминал

25.05.2022 16:15

Щонайменше 22 тисячі жителів окупованого міста Маріуполь Донецької області загинули за три місяці війни, пише CNN із посиланням на радника мера міста Петра Андрющенка. Про це пише Інтерфакс-Україна.

За словами Андрющенка, цифра 22 тис. заснована на численних контактах, які він та інші чиновники мерії продовжують підтримувати з чиновниками, що залишилися в місті. Але він вважає, що реальна цифра може бути набагато вищою.

Андрющенко сказав, що процес перепоховання мертвих ускладнюється тим, що офіційні особи РФ наполягають на тому, щоб витягнуті тіла були доставлені в морг, і що особи, які вимагають видачі тіл, мають погодитися на запис відео, на якому заявник каже, що загиблого було вбито українськими військовими.

Радник мера сказав, що його контакти малюють картину міста, охопленого гуманітарною катастрофою, з дуже невеликим контактом із зовнішнім світом. Мобільний зв’язок лише починає відновлюватися. Мешканці не можуть вільно пересуватися, оскільки для будь-якого пересування містом необхідні спеціальні перепустки, а система фільтрації не дає змоги їм взагалі тікати.

Як повідомлялося, наприкінці квітня мер Маріуполя Вадим Бойченко заявляв, що з початку повномасштабного наступу російських окупантів у Маріуполі загинули понад 20 тисяч мешканців.

Источник