Що відбувається з курсом долара » | Економіка

У міру активізації торгів попит на інвалюту почав відчутно зростати і призвів до нового витоку зростання курсу. Котирування швидко піднялися до коридору 28,02-28,05 грн/$, що змусило вийти на торги Національний банк України.

«Регулятор виставив великий ордер на продаж долара по 28,05 грн/$. Проте приблизно до 11:30 ринок справлявся зі збільшеним попитом без допомоги НБУ», — зазначила директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько.

Незадовго до полудня вихід на торги кількох великих покупців різко підняв котирування до захисного рівня НБУ. Нацбанк продав близько $50 млн, ненадовго залишив торги і повернувся за кілька хвилин з ордером на продаж долара по 28,07 грн/$

«До цього рівня ринок дістався досить швидко, проте друга інтервенція Національного банку виявилася набагато меншою за об’ємну — загалом регулятор продав у п’ятницю близько $60 млн», — зазначила скарбник.

У другій половині дня котирування скоригувалися через помітне зниження активності на торгах — у результаті сесія п’ятниці закривалася в рамках 28,02-28,04 грн/$.

Загальний обсяг торгів при цьому виріс до $242 млн, що вище за середні показники. Ці дані, пояснює банкір, ілюструють обсяг додаткового попиту на ринок.

На її думку, головним чином він пов’язаний із деяким посиленням напруженості в інформаційному просторі.

«Фундаментальних економічних причин для ослаблення курсу гривні найближчим часом немає. Більше того, попит на гривневу ліквідність з боку агровиробників та бізнесу, який у короткому лютому має раніше сплачувати податки, надаватиме суттєву підтримку національній валюті», — розмірковує Золотько, але при цьому наголошує — домінуючим фактором курсоутворення все ще залишається геополітика.

Источник