Рада Україна — НАТО: розробляється «дорожня карта» для переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО

За результатами першого засідання Ради Україна — НАТО на рівні глав МЗС союзники надали Києву рекомендації щодо пріоритетних реформ.

Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Ради Україна — НАТО.

«Ми розробляємо дорожню карту переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО. Також ми розробляємо нові проєкти з гуманітарного розмінування, медичної реабілітації поранених українських військових, оборонно-промислового потенціалу України на основі стратегічного огляду оборонних закупівель», — йдеться в повідомленні.

Україна зі свого боку підтвердила відданість продовженню демократичних реформ і реформ сектора безпеки.

У спільній заяві за результатами першого засідання Ради Україна — НАТО також наголошується на тому, що члени Альянсу залишаються непохитними у відданості подальшому посиленню політичної та практичної підтримки України, оскільки вона продовжує захищати свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і продовжуватимуть надавати підтримку стільки, скільки буде потрібно.

Водночас міністри підбили підсумки реалізації узгодженого на саміті НАТО у Вільнюсі розширеного пакету політичної та практичної підтримки України й схвалили підструктуру Ради та «амбітну програму» на 2024 рік.

«У цьому контексті НАТО та Україна вже працюють і приймають рішення разом, як рівноправні, з широкого кола питань, включно з сумісністю, енергетичною безпекою, інноваціями, кіберзахистом та стійкістю. Ми будемо розвивати ці напрямки роботи. NUC також виявилася надійним механізмом консультацій у кризових ситуаціях. НАТО продовжує надавати Україні терміново необхідну допомогу нелетального характеру», — йдеться у заяві.

Разом з тим, НАТО перетворює Комплексний пакет допомоги на багаторічну програму, щоб допомогти відновити український сектор безпеки та оборони та підтримати оборону України в довгостроковій перспективі.

«Рада Україна — НАТО вітає презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і сподівається на її виконання. Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої Річної національної програми. Альянс підтримуватиме Україну у здійсненні цих реформ на шляху до майбутнього членства в НАТО», — йдеться у повідомленні.

Джерело