Рада підтримала перейменування Новомосковська, Сєвєродонецька та ще 325 населених пунктів

Рада підтримала перейменування Новомосковська, Сєвєродонецька та ще 325 населених пунктів

Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 327 населених пунктів і районів. “За” проголосував 281 депутат.  При цьому з документа виключили зміну назви для Павлограда, Синельникового, Южного, Южноукраїнська та Первомайська – їх перейменування буде розглядатись окремими постановами.  

Перейменування стосується населених пунктів і районів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської і Чернігівської областей. Вони містили символіку російської імперської політики або не відповідали нормам української мови. 

— Перейменовуються назви, присвячені московським діячам: Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове тощо. Серед пропозицій перейменування багато назв, пов’язаних з радянськими святами або символікою. Наприклад, це Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка тощо, — написав у своєму телеграм-каналі  народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Своєю чергою народний депутат України, голова комітету з питань свободи слова ВРУ Ярослав Юрчишин повідомив, що перейменування зазнають:

Новомосковськ (Дніпропетровська обл.) ⮕ Самар; Першотравенськ (Дніпропетровська обл.) ⮕ Шахтарське; Первомайськ (Луганська обл.) ⮕ Сокологірськ; Молодогвардійськ (Луганська обл.) ⮕ Отаманівка; Сєвєродонецьк (Луганська обл.) ⮕ Сіверськодонецьк; Червоноград (Львівська обл.) ⮕ Шептицький; Дружба (Сумська обл.) ⮕ Хутір-Михайлівський; Красноград (Харківська обл.) ⮕ Берестин; Первомайський (Харківська обл.) ⮕ Златопіль; Ватутіне (Черкаська обл.) ⮕ Багачеве.

— Це частинка наших населених пунктів, які отримали нову назву. Попереду ще голосування і нові назви міст та сіл. Зокрема таких дискусійних, як Павлоград, Синельникове чи Первомайськ Миколаївської області, — наголосив Юрчишин.

18 вересня Верховній Раді не вистачило голосів за ухвалення постанови про перейменування 330 населених пунктів у рамках деколонізації та дерусифікації. Зокрема, нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко написав у своєму телеграм-каналі, що не розуміє, чому в деяких випадках деімперіалізацію проводять таким чином, що російське прибирають, а зʼявляється німецьке.  Южне народні депутати пропонують перейменувати на Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — на Гард, Синельникове — на Ріднопілля, Первомайськ — на Сокологірськ, а Павлоград — на Матвіїв. 

Джерело