Прокуратура Луганщини розпочала ще кілька проваджень щодо обстрілів регіону | Криминал

26.04.2022 12:00

Прокурори Луганщини здійснюють процесуальне керівництво у п’яти кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, військовослужбовці збройних сил російської федерації та учасники контрольованих РФ незаконних збройних формувань продовжують вчиняти обстріли населених пунктів Луганської області. 17 та 22 квітня 2022 року в результаті ворожих обстрілів території області пошкоджені багатоквартирні та приватні будинки, а також гаражі містян. За попередньою інформацією, в м. Попасна одна цивільна особа загинула, ще одна отримала поранення.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів поліції Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Якщо ви стали свідком воєнного злочину рф, фіксуйте та надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua

Источник