Припинення вогню в Україні не означатиме скасування військового стану, — нардеп

Припинення вогню в Україні не означатиме скасування військового стану, - нардеп

Фото: mediacenter.org.ua

Навіть якщо домовленості про припинення вогню в Україні будуть досягнуті, вони не означатимуть скасування військового стану. Це можливо, коли зникнуть загрози, передбачені законом про правовий режим військового стану. Про це заявив Верховна Рада Федір Вениславський в ефірі «Радіо свобода «.

— Сам факт тимчасового припинення вогню точно не усуває тих загроз, які призвели до запровадження правового режиму військового стану… Це ж не означає, що Росія відвела свої війська з тимчасово окупованих територій або свої засоби поразки, які можуть завдавати ударів по Україні. Враховуючи психічний стан Путіна, я думаю, ми можемо очікувати на будь-який розвиток подій. Тому без гарантій того, що це призведе до довготривалого світу, я не думаю, що воєнний стан може бути скасований, — заявив Веніславський.

За його словами, терміни можливого скасування військового стану залежать від низки обставин, зокрема відведення російських військ, гарантій безпеки та результатів міжнародних переговорів. Веніславський відмовився прогнозувати конкретні терміни.

17 лютого український лідер Володимир Зеленський заявив, що Україні вдалося суттєво просунутися у питанні створення контингенту іноземних військовослужбовців на своїй території. Це може стати першим кроком для створення об’єднаних Збройних Сил Європи. Цього ж дня спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з Росії та України Кіт Келлог під час спілкування з журналістами у штаб-квартирі НАТО заявив, що рішення про мирну угоду ухвалюватиме президент України Володимир Зеленський та український народ, але нав’язувати Києву його ніхто не буде.

Джерело