Фото: t.me/zjavakhadze
Посли Грузії у різних країнах масово йдуть у відставку. Посади залишили посли у США, Нідерландах, Болгарії, Італії та Литві. Зробили вони це на тлі протестів, які супроводжувалися насильством щодо поліцейських. Про це повідомило видання Paper Kartuli.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе підтвердив відставку посла в США, сказавши, що на дипломата «чинився тиск». Одним з перших подав у відставку надзвичайний і повноважний посол Грузії в Болгарії Отар Бердзенішвілі, про це він написав у X. За ним була заява про звільнення посла в Литві Саломі Шафакідзе.
— Для мене було честю служити національним інтересам моєї країни протягом понад двох десятиліть і робити скромний внесок у її суверенітет та територіальну цілісність на євроатлантичному маршруті! Грузія – це Європа, – написав вона у Х.
Виконувач обов’язків посла Грузії в Італії Іраклі Векуа на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що йде у відставку.
— Зараз такий час, і я ділюся своїми думками з вами, друзями, колегами, з тими, хто думає, що я правий, і з тими, хто думає, що ні. Сьогодні з цими думками я говорю «ні» і прощаюся з МЗС, — висловився Іраклі Векуа.
Посол Грузії у Королівстві Нідерландів Давид Соломонія також повідомив про свою відставку.
— Я засуджую будь-яке насильство і залишаю посаду Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії у Королівстві Нідерландів, – заявив Соломонія.
Щодо заступника міністра закордонних справ Теймураза Джанджалія, прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе стверджує, що кадрове рішення було ухвалено новою керівницею відомства Макою Бочоришвілі.
28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив на брифінгу, що Грузія зупиняє питання вступу до Євросоюзу до 2028 року наступних парламентських виборів. Після цього у Грузії відновилися протести. Поліція застосовує проти людей водомети, сльозогінний газ, перцеві балончики та гумові кулі. Також є факти побиття. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила уряд країни у перевороті.
Прокомментируйте