Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Його історію опублікувала Державна прикордонна служба.
Юрій родом з Луганська і з дитинства мріяв стати військовим. Після закінчення коледжу пішов до Державної прикордонної служби.
«2 червня 2014 року нас підняли за черговою тривогою. Думали, це навчальна, але побачили сигнал червоної ракети. Тієї ж миті полетіли кулі з усіх боків. Сховалися на території автопарку, за машинами, потім перебігли до оглядової ями для транспортних засобів, у якій уже був поранений у ногу якийсь мобілізований», — пригадав чоловік.
За його словами, набоїв було мало, але вони вели періодичний вогонь із ями по лісосмузі, у якій спалахували постріли противника.
«Виглянув — побачив, як перед очима пролітає постріл із РПГ-7 і влучає в діжку з пальним. Це було як у сповільненому фільмі! Вогонь був дуже інтенсивний. Довелося переміститись до найближчої будівлі. Нас почали крити мінометами, а ми не могли зрозуміти, звідки ведеться вогонь, щоб відповісти з підствольних гранатометів», — розповів «Художник».
Він згадав кіно «врятувати рядового Райана», у якому Том Генкс шукав позиції ворогів за допомогою дзеркала. В одному з кабінетів знайшов дзеркало, підповз до вікна, видивився спалах за теплицями вздовж траси.
«Ох і насипали ми їм подарунків! Але й мене „спалили“. Прямим влучанням кумулятивного пострілу поранили в живіт. За півтори години мене евакуювали до Луганської лікарні, після — на вертольоті до Києва», — сказав Юрій.
Реабілітацію він проходив в Ізраїлі, в медичному центрі «Хадасса», що в Єрусалимі. Вже за два тижні самостійно почав відвідувати денний стаціонар. Їздити треба було майже через усе місто.
«Найважчим було прийняти, що бігати, як раніше, на сто відсотків я вже не зможу. До війська повернувся, бо мені форма личить! Але, якщо серйозно, з 2018 року ми боролися за право військової служби для осіб з інвалідністю, які отримали її під час захисту батьківщини», — пояснив «Художник».
У 2021 році був прийнятий закон, і він поновився на службі. На посаді офіцера відділу спеціальних проєктів нині малює різноманітні ілюстрації, ситуативи та комікси для соціальних мереж Державної прикордонної служби.
Чоловік має Орден «За мужність» ІІІ ступеню та відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції».
Як повідомляла АрміяInform, Олег із позивним «Жнець» — воїн 21 окремої механізованої бригади Сухопутних військ, який евакуював пораненого побратима під скидами ворожих дронів.
Прокомментируйте