Підтримка і дітей, і дорослих: уже рік у Чорноморську проходять майстер-класи від “Червоного Хреста”

Міжнародна організація “Червоний Хрест”, мабуть, єдина платформа волонтерів, що відома в усьому світі. У Чорноморську вже давно працюють її представники, роблячи добрі справи, і рівно рік тому, вже під час повномасштабної війни, було відкрито постійний центр за адресою проспект Миру, 5.


Окрім значних обсягів гуманітарної допомоги, регулярних акцій зі збирання донорської крові, надання першої домедичної допомоги, волонтери щодня проводять майстер-класи з дітьми від 7 до 14 років.

“Цей напрямок називається психолого-соціальна допомога чи, як ми коротко говоримо, ПСП. За стандартами ми приймаємо 80% дітей із тимчасово-переміщених сімей та ще 20% – наших місцевих, чорноморських. З ними займається фахівець, яка пройшла кваліфіковане навчання, вони грають у настільні ігри, ліплять, малюють, кожне заняття — тематичне. Ось до речі на останньому міжнародному конкурсі малюнків наша група посіла перше місце, тож наші підопічні тут не лише заради гарної компанії та настрою, а й із серйозною мотивацією”, — розповів голова Чорноморської міської організації Микола Русланов.

“Мені тут дуже подобається, я відпочиваю морально та фізично. Тут абсолютно немає навантаження, як у школі, ми малюємо, граємо, п'ємо чай із солодощами, спілкуємось. Дуже гарне місце, і я рада, що можу сюди приходити хоч щодня”, — поділилася 14-річна Настя з Донецька, вправно орудуючи пензликом на папері.

Ще один важливий чинник – фасилітаторка Оксана проводить майстер-класи для дітей українською мовою.

“Я не проти, щоб кожен висловлювався, як йому комфортно, але хочеться більше української, звичайно”, — пояснила вона.

Заняття проходять щодня вечорами, на жаль, невелике орендоване приміщення не дозволяє зібрати разом понад 13 осіб. Якось двох хлопців навіть попросили прийти наступного дня, бо банально не вистачило стільців.

Щоб якось вирішити цю проблему, волонтери звернулися до муніципальної влади з проханням надати їм місце для проведення таких значних соціальних заходів. Якщо у Червоного Хреста з'явиться простір для облаштування власного хаба, волонтери зможуть проводити тренінги і для вікової категорії 15-35 років. Однак у мерії їм відмовляють під різними приводами.

“Ми зверталися до Юлії Кристанової, голови відділу культури, щодо локацій у міській бібліотеці, але вона категорично відмовляє. Вважає, мабуть, недоцільною нашу сертифіковану програму, навчання якої проходить за стандартами Європи та пропонується чорноморцям абсолютно безкоштовно”, — розповіла фахівець “Червоного Хреста” по роботі з молоддю Юлія Єфанова.

А ось сама Кристанова здивувалася, що до неї надходили такі прохання з боку будь-яких організацій. За словами чиновниці, ні письмових заяв, ні усних звернень вона не отримувала, але коли вони надходять, вона рідко відмовляє.

“З початку повномасштабної війни ми постійно співпрацюємо з авторами будь-яких творчих та освітніх ініціатив, пропонуючи їм найзручніший та найбезпечніший майданчик плюс укриття – виставковий зал музею. Звичайно, є й інші зали, і всі вони надаються на час заходу, а не на постійну оренду. Це технічно неможливо – перепрофілювати культурний зал під оренду тієї чи іншої організації”, – пояснила голова міського відділу культури.

Оскільки тут бачення волонтерів та чиновників розходяться, залишається надія лише на “вищі сили”, здатні допомогти “Червоному Хресту” у гуманітарній роботі на благо дітей та молоді. І ці сили засідають у кабінетах міської влади і, як виявилося, навіть не знають про подібні проблеми

Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими

Источник