(Фото: Вікіпедія)
Директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації Павло Буланович надав до Одеської обласної ради проєкт рішення про зміну меж території заповідного урочища місцевого значення "Дністровські плавні".
Відповідний документ оприлюднений на сайті Одеської обласної ради.
Вилучення 65 гектарів урочища, які проходять під повітряною лінією 110 кВ "Староказаче-Канал" дозволить, на думку авторів проєкта, перевлаштувати її у двоколову ЛЕП ПЛ 330 кВ "Новоодеська-Арциз", будівництво якої заплановане цього року.
Натомість територію урочища "Дністровські плавні" пропонується розширити за рахунок включення до нього земельних ділянок державної власності загальною площею 822 гектара, розпорядником яких є Одеська обласна військова адміністрація. Ці землі що входять до водно-болотного угіддя міжнародного значення "Північна частина Дністровського лиману" об’єкту Смарагдової мережі Європи.
"Будівництво повітряної лінії 330 кВ "Новоодеська-Арциз" пов'язана із потенційною загрозою одностороннього припинення постачання електричної енергії на територію України від Молдавської ДРЕС у разі відключення ПЛ 330 кВ "Молдавська ДРЕС-Арциз", ПЛ 110 кВ "Молдавська ДРЕС-Староказаче" та ПЛ 400 кВ "Молдавська ДРЕС-Вулканешти", — зазначається в пояснювальній записці.
Дністровські плавні — заповідне урочище, розташоване в дельті Дністра, на території Одеського і Білгород-Дністровського районів Одеської області.
Площа — 7 тис. 620 га. Заповідне урочище "Дністровські плавні" — частина природного комплексу Дністровських плавнів.
З 13 листопада 2008 року указом президента України Віктора Ющенка значна частина територій заповідного урочища «Дністровські плавні» включена до складу Нижньодністровського національного природного парку.
У серпні Одеська обласна військова адміністрація повідомила, що Національна енергетична компанія “Укренерго” планує будівництво повітряної лінії 330 кВ "Новоодеська – Арциз" в Одеській області.
До того з 1 липня Україна почала експорт електроенергії потужністю 100 МВт до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною та Європою.
Однак після масованого удару російських військ по енергетичній інфраструктурі України у жовтні експорт електроенергії довелося призупинити.
Прокомментируйте