Одеську активістку випустили під заставу

Очільниця громадської організації "Українське об'єднання моряків" Христина Король вийшла під заставу.

Про це повідомив адвокат Олег Новак

Він зазначив, що 1 мільйон 850 тисяч гривень для виплати застави допомогли зібрати члени організації, яку очолює активістка. 

Також адвокат, на своїй сторінці у Facebook повідомив, що захист наразі спирається на таку факти:

  • З тексту підозри та клопотання про запобіжний захід, йдеться виключно про один епізод, де зафіксовано лише комунікація з приводу "білого квитка", в якій Крістіна участі не брала.
  • У матеріалах справи немає інформації про інші епізоди чи суму в півмільйона доларів. Ця інформація неправдива.
  • Жодного військовозобов’язаного, який скористався цією "послугою" і таким чином покинув територію України слідство не знайшло і не надало суду.

Приморський суд спочатку встановив Христині Король запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю вийти під заставу у 2 мільйони гривень, але потім скоротив цю суму на 150 тисяч. 

Христину Король затримали 14 грудня. Їй інкримінують причетність до організації нелегального трафіку громадян призовного віку за кордон під виглядом моряків. 

За даними слідства, громадська діячка пропонувала потенційним призовникам приховано виїхати за межі України, прикриваючись нібито роботою на іноземних торгових суднах, для чого забезпечувала їх підробленими документами про непридатність до військової служби.

Вартість "послуг" становила від 7 до 8 тисяч доларів з людини. Сума залежала від обставин і терміновості "зарубіжного" рейсу.

Для реалізації оборудки Христина Король, за ствердженням СБУ, створила організоване злочинне угруповання, до якого входив її батько.

Ввечері 14 грудня група моряків навіть пікетувала будівлю СБУ із вимогою звільнити активістку.

Восени цього року моряки провели кілька акцій протесту щодо того, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в Одесі та Одеській області не випускають їх за кордон. Така акція відбулася, наприклад, 10 жовтня понад 20 моряків зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Одесі, аби записати звернення до Міністерства оборони щодо проблем із виїздом за кордон. 

2 вересня була прийнята постанова Кабміну під номером 992, згідно з якою українські моряки зможуть тимчасово перетинати кордон задля роботи, але моряки наполягають, що саме на Одещині склалася найскладніша ситуація щодо виконання цієї постанови. 

До того електронне звернення до президента України щодо надання особливого статусу громадянам України, які є працівниками морського транспорту (морякам), в тому числі морякам внутрішніх вод, на перетин державного кордону України (виїзд з України) в період воєнного стану у серпні набрало 25 тисяч підписів.  

Президент Володимир Зеленський його розглянув та у відповідь нагадав авторам про Конституцію.

Джерело