Одесса, Одесчина
Державне агентство меліорації та рибного господарства України розробляє експериментальний проєкт з введення рибальського квитка.
Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Основна суть проєкту — надання можливості рибалкам-любителям придбання платної послуги з видачі рибальського квитка для добування водних біоресурсів понад добову безоплатну норму вилову.
«Він діятиме на водних об’єктах, на яких будуть визначені ліміти допустимого вилову водних біоресурсів для любительського рибальства, які встановлюватимуться на підставі науково-біологічних обґрунтувань. Ліміти на рибальські квитки розподілятимуться через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства та продаватимуться рибалкам-любителям», — говориться у повідомленні.
Добову безкоштовну норму вилову для кожного громадянина планується залишити на рівні 3 кг водних біоресурсів + одна особина.
Під час придбання рибальського квитка та його оплати в електронному кабінеті можна буде обрати водний об’єкт або його частину, територіальну громаду, в районі якої планується використати рибальський квиток, водні біоресурси, які планується виловити, календарний день запланованої риболовлі.
«Після цього електронна система згенерує вартість рибальського квитка, яку рибалка-любитель може оплати будь-яким із запропонованих способів. Після здійснення оплати електронна система генерує рибальський квиток із присвоєнням персоналізованого QR-коду, який активується через годину після здійснення сплати», — поділились планами у відомстві.
Рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою-любителем календарний день або дні. Його можна буде придбати на будь-який день у межах 10 днів або на будь-яку кількість днів, але не на більше 10, з дня, що настав.
Орієнтовна добова норма рибальського квитка, тобто понад безкоштовну добову норму вилову: 1 екз. сома, 3 екз. білизни, судака, щуки, 5 кг іншої риби.
Кошти, сплачені рибалками за квиток, витрачатимуться першочергово на відновлення природних популяцій водних біоресурсів шляхом зариблення тих водних об’єктів, у яких проводили любительський вилов, запевняють у Держрибагентстві.
Прокомментируйте