>
Викрили рибалок співробітники сектору водної поліції Ізмаїльського районного відділу поліції у січні та травні поточного року.
37-річний житель Саф’янівської громади, маючи вже судимість за незаконний вилов риби і сплативши за це штраф у розмірі 1700 гривень, знову скоїв аналогічне правопорушення на озері Ялпуг. За допомогою сіток чоловік виловив рибу, зокрема білий амур, карась, короп, судак, лящ, а також раків. Загалом у нього вилучили 65 одиниць різних водних біоресурсів. Своїми діями рибалка завдав державі збитків у розмірі 100 тисяч гривень, що підтверджено експертними висновками.
А 24-річний житель Суворовської громади був виявлений на березі озера Катлабух. Чоловік сітками та ятерами здійснив вилов раків і риби білий амур, карась, лящ та інших. Загалом у нього вилучили 42 одиниці різних водних біоресурсів. Згідно з експертним висновком, державі рибалка спричинив збитків на суму 122 тисячі гривень.
І останній правопорушник – 31-річний житель Ренійської громади – був виявлений на озері Кугурлуй. На саморобному дерев’яному човні чоловік сітками виловив більше 200 одиниць різних видів риби, завдавши державі збитків у розмірі понад 350 тисяч гривень.
Усі правопорушники пояснили, що знали про заборону вилову водних біоресурсів, але однаково вирішили порибалити для себе. Незаконний улов правоохоронці передали на зберігання приватному підприємству.
«Ми зібрали достатньо доказів і під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури висунули фігурантам обвинувачення за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України – у незаконному зайнятті водним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду, і обвинувальні акти скерували до суду», — розповіла начальник сектору дізнання Ізмаїльського районного відділу поліції Наталія Мариморович.
За це правопорушення чоловікам загрожує покарання штрафом від 1700 до 51000 гривень або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Нагадуємо, що наразі до 30 червня триває заборона на вилов раків, і закликаємо загалом дотримуватися правил вилову біоресурсів. Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства, просимо повідомити на всеукраїнську «гарячу лінію» Держрибагентства: 0(800)505250 або на спецлінію «102».
Ізмаїльський районний відділ поліції Одещини
Прокомментируйте