>
Закупівля слухових апаратів проводиться за кошти міського бюджету Одеси за Міською цільовою програмою «Здоров’я».
Слухопротезування проводиться на базі сурдологічного Центру міської клінічної лікарні №11, де працює лікар-сурдолог, виконуються аудиометрія та детальне обстеження, щоб індивідуально підібрати для кожного пацієнта слуховий апарат.
Направлення до Центру слуху МКЛ №11 може видати:
— сімейний лікар;
— ЛОР-лікар консультативно-діагностичного центру.
Минулого року безоплатно слухопротезування проведено 29 одеситам з порушеннями слуху, на цей рік уже заплановано встановлення понад 30 слухових апаратів.
Визначення медичних показань до слухового протезування проводиться з урахуванням стандартів медичної допомоги та клінічних протоколів.
Право на забезпечення слуховими апаратами коштом міського бюджету Одеси в межах реалізації Міської цільової програми «Здоров’я» мають пільгові категорії населення:
1. У позачерговому порядку:
— особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи;
— особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорій 1 і 2;
— почесні донори України;
— особи, які брали безпосередню участь в АТО/ООС на Сході України, учасники бойових дій під час протистояння повномасштабної агресії російської федерації проти України;
— громадяни, які є мешканцями міста Одеси та яким на момент звернення виповнилося 85 і більше років.
2. У першочерговому порядку:
— учасники бойових дій;
— постраждалі учасники Революції Гідності;
— ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
3. У позачерговому порядку за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, при наданні довідки, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення для отримання пільг з урахуванням доходу:
— особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
— колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків.
4. У першочерговому порядку за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, при наданні довідки, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення для отримання пільг з урахуванням доходу:
— учасники війни;
— особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
— ветерани праці;
— особи, які мають особливі, в тому числі трудові, заслуги перед Батьківщиною;
— колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання під час Другої світової війни; особами, які були насильно вивезені на примусові роботи на території Німеччини або її союзників, або на території окупованих Німеччиною інших держав; дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їхніх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням;
— дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге.
5. У першочерговому порядку громадяни похилого віку — особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, а також особи, яким до досягнення вказаного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року.
6. У першочерговому порядку особи з інвалідністю, на підставі програми реабілітації, розробленої медико-соціальною експертною комісією (експертною командою).
7. У позачерговому порядку військовослужбовці.
Прокомментируйте