Обстріли евакуаційних автомобілів — прокуратурою фіксуються всі випадки | Криминал

13.04.2022 07:30

За процесуального керівництва Київської обласної та Києво-Святошинської окружної прокуратур здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Під час слідчих дій прокурори спільно з поліцією та експертами встановили, що у березні на виїзді з с. Перемога Броварського району Київської області військовослужбовцями РФ зі стрілецької зброї та артилерії розстріляно колону з мирними жителями, яка складалась з п’яти автомобілів. В результаті ворожої атаки загинуло 4 особи, у тому числі хлопчик 13 років.

На теперішній час встановлено та допитано свідків та очевидців розстрілу колони, тіла усіх загиблих направлено для проведення судово-медичної експертизи. Правоохоронцями також встановлено, що поблизу села Гавронщина Бучанського району Київської області окупанти розстріляли цивільний автомобіль. Внаслідок ворожої атаки загинули 5 осіб, серед яких дві дитини віком 1 та 14 років. Тіла загиблих були поховані місцевими мешканцями поруч з автомобілем.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває.

Прокурори продовжують збирати докази порушення норм міжнародного гуманітарного права країною-агресором щоб притягнути до відповідальності всіх винних у вчиненні злочинів осіб.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник