Обстріли Дніпропетровщини із жертвами та пораненими — розпочато ще 6 проваджень | Криминал

13.06.2022 19:30

За процесуального керівництва окружних прокуратур Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування у 6 кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, в ніч на 13 червня 2022 року військовослужбовці РФ обстріляли з артилерії забороненими касетними боєприпасами центр м. Зеленодольська Криворізького району на Дніпропетровщині. Внаслідок ворожого обстрілу загинула жінка, ще п’ятьох мирних мешканців з осколковими поранення доставлено до лікарні, пошкоджено дев’ять багатоповерхових будинків.

Також 11-12 червня 2022 року під обстрілами опинилися населені пункти Велика Костромка, Зеленодольськ, Кошове та Першотравневе. Смертельне поранення отримали місцева мешканка, ще двох чоловіків з пораненнями доставлено до лікарні. Пошкоджено приватні будинки, гараж, господарську споруду, будинок культури, адміністративну будівлю, паркову зону, лінії електропередач та газопровід.

Будь-які військові об’єкти на даній території відсутні.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

 

Источник