Ні фоторамкам, келихам та барабанам під час війни: у Чорноморську підписують петицію

Під час кровопролитної війни Чорноморська міська рада невпинно проводить тендери на закупівлю цікавих товарів для міста. Хоча резонанс барабанами у підвалах навряд чи чимось перебити, але наші чиновники не здаються. З початку року аукціони за бюджетні кошти проводилися і на замовлення фоторамок, і на пакети з логотипом МУЖКГ, і на цибулини квітів, і на календарі, настінні годинники та чашки. Тисячі та тисячі гривень платників податків витрачаються так, ніби буквально за 200 кілометрів від Чорноморська не йдуть запеклі бої, не гинуть люди, не зазнають поневіряння та лиха.

Юрист, громадський діяч та боєць ТРО на Херсонському напрямку із Чорноморська Олександр Світличний втомився спостерігати за безглуздими витратами. Він створив петицію із закликом припинити марнотратство та перенаправити “зайві” гроші на безпосередні оборонні потреби військових частин, сформованих із мешканців Чорноморська.

“У той час як росія активно розвиває напрями підтримки власних збройних сил, у тому числі розвиток виробництва дронів на державному рівні, органи української влади витрачають кошти на те, що й у мирний час у пересічних громадян викликало подив щодо доцільності, зокрема внутрішні дороги серед зруйнованих будинків, стадіони для міжнародних турнірів, дороги до аеропортів, тобто здійснюють саме такі витрати, які у мирний час використовувалися як "передвиборча гречка", без оцінки реального стану справ”, — зазначив автор петиції.

Світличний посилається на голову фракції “Слуга народу” Давида Арахамію, який заявив, що регіональна влада має припинити витрачати державні кошти на закупівлю непріоритетних під час повномасштабної війни товарів та послуг. У громадянському суспільстві наростає обурення діями влади на місцях.

"Однак є і позитивні приклади місцевих рад, зокрема 20.07.2023 року під час сесії міської ради 140 млн грн з бюджету Житомира перенаправили з капітальних видатків та програм благоустрою на оборонні програми — укриття та підтримку ЗСУ", — продовжує юрист.

На цьому фоні він заявив, що у своїй петиції вимагає негайно ухвалити відповідні рішення щодо перерозподілу видатків місцевого бюджету Чорноморської територіальної громади та відкласти всі некритичні витрати на період після війни; а всі бюджетні кошти, що вивільнилися, спрямувати на безпосередні оборонні потреби військових і військових частин, сформованих з жителів Чорноморська.

Щоб звернення було розглянуте мером або одним із п'яти його заступників, необхідний підпис лише 175 мешканців нашого міста. Це зовсім небагато, а вимоги більш ніж адекватні. Обов'язково пройдіть за посиланням та залиште підпис — цей процес максимально цифровизований та спрощений.

ЯК ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ

Щоб підписати петицію, а потім і мати змогу розглядати інші, треба зареєструватися на Платформі електронної демократії

Для цього на головній сторінці натисніть кнопку ВХІД у правому верхньому кутку. Надалі треба обрати спосіб реєстрації. Мабуть, найпростіше це зробити через систему BankID. Вибравши зі списку свій банк, вам потрібно буде лише увійти до банківського додатку та підтвердити дозвіл передати ваші особисті дані платформи.

Після цього додайте пароль та вашу електронну пошту. Саме туди прийде цифровий код, який стане останньою сходинкою до реєстрації. У подальшому для входу на Платформу вам потрібно буде лише вводити пошту та пароль.

Оберіть своє місто Чорноморськ та потрібну петицію. Уважно прочитайте її і в разі згоди, натисніть кнопку ПІДПИСАТИ праворуч. Вашу думку буде враховано

Не пошкодуйте 5 хвилин вашої години та трохи уваги — будьте активним громадянином України та своєї громади. Згадайте про тисячі бюджетних коштів, що були спрямовані під час війни на фоторамки, медалі, брендовані чашки та пакети, висвітлення роботи відділів міської ради у ЗМІ — ці гроші могли врятувати не одне життя, якби були перетворені на турнікети, засоби нічного бачення, дроні та тепловізори

Читайте нас в Twitter та Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та дізнавайтесь новини першими

Источник