Нардеп Колебошин заперечив ліквідацію початкової школи у Чорноморській громаді

Вже кілька тижнів у Чорноморську буквально «прокачується» тема щодо "ліквідації початкових класів у деяких ліцеях нашої громади".

Ще до кінця навчального року депутат Чорноморської міської ради Олексій Мацулевич опублікував відео, де підтвердив побоювання вчителів та батьків, що 1-4 класи можуть закрити, і звинуватив в цьому міську владу.

Напевно у відповідь, мер Чорноморська Василь Гуляєв скликав нараду з представниками міської освіти на чолі з начальником Андрієм Ковальовим. За результатами цього засідання учасники вирішили, що підвозити учнів молодших класів з сел до шкіл регіонального центру, а саме Чорноморська, небезпечно в умовах війни, а також постановили звернутися за роз'ясненнями до депутата Верховної Ради Сергія Колебошина.

Ми не стали чекати і поспілкувалися з Сергієм Валерійовичем самі. В першу чергу, він здивований, що Закон, який набув чинності у 2017 році, обговорюється саме зараз, у 2025.

«В самому тексті закону нема жодного навіть натяку на ліквідацію початкових класів. І у 2017 році, коли саме голова Чорноморської громади Василь Гуляєв був нардепом і голосував за цей законопроєкт, він мав би про це знати», — підкреслює Колебошин.

Він вважає, що спекуляції початковими класами є найбільш чутливою темою для батьків, і тому саме молодшокласників використовують політики у передвиборчих інтригах.

«Інакше я не можу пояснити цього казусу. Закон націлений на створення академічних ліцеїв для старшокласників, 10-12 класів. Але й цей пункт має бути реалізованим з 2027 року, нащо про це говорити зараз? Для чого? Я не розумію, якщо депутатам і меру дійсно так потрібні мої розʼяснення, як вони пишуть у соцмережах, чому жоден не спробував зі мною звʼязатись, телефон мій у них є», — щиро дивується нардеп.

Щодо проєкту 13120, який передбачає вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв, то в умовах війни мова про це не йде. Взагалі Сергій Валерійович впевнений, що місцевим управлінцям варто займатись не відвертими інтригами та чутками, а звернути увагу на плачевне становище освіти у Чорноморську. За його словами, за останні роки на окрузі №140 було реалізовано багато сучасних проєктів для шкіл при підтримці колег з Данії, Швеції, тощо — будівництво бомбосховищ, харчоблоків, першої підземної школи. Але жоден з них не реалізований для чорноморських школярів.

«У Чорноморську чудові педагоги, розумні, талановиті діти, що неодноразово підтверджувалось на ЗНО та НМТ, але для них не робиться абсолютно нічого з боку чиновників, відповідальних за освіту. І мені насправді боляче на це дивитись, бо Чорноморськ міг би впевнено стати вітриною освітнього процесу в регіоні», — з сумом резюмував Колебошин.

Читайте нас в Telegram, підписуйтесь на сторінку в Instagram та Facebook — дізнавайтесь новини першими!

Источник