Де можна обміняти дрібні гроші на купюри і як ще можна позбутися копійчаних монет? Ці питання ставлять багато власників неабиякої кількості дрібних грошей. Якщо ви не знаєте, де приймають дрібні гроші, переходьте на сайт обмінного пункту Garant. Ви можете не тільки розміняти валюту, а й здавати залізні монети в обмін на паперові гроші в Києві та інших містах України.
Як позбутися дріб’язку: основні способи
Якщо у вас накопичилися валютні монети або інший дріб’язок, і ви не знаєте, куди їх подіти, є кілька способів, серед яких можна відзначити:
- Автомати з приймання монет. Можна покласти в монетоприймач дрібні гроші й отримати натомість паперові гроші або переказати кошти на банківську картку. Правила та комісії різняться, тому спочатку вивчіть інформацію про конкретний автомат.
- Супермаркети та гіпермаркети. Можна використовувати монети для оплати купівель. Однак переконайтеся, що продавець погодиться прийняти дрібні гроші, оскільки не всі каси оснащені для цього.
- Термінали оплати послуг. Ви можете використовувати монети для поповнення балансу мобільного телефону, оплати комунальних послуг та інших платежів.
- Благодійність. Знайдіть благодійний фонд або організацію, в яку можна здавати пожертвування у вигляді дрібниці.
- Творчі проєкти. Наприклад, з монет можна робити мозаїки, прикраси, рамки для фотографій та інші декоративні елементи.
Крім того, можна віднести монети на роботу, закинути їх у скарбничку і використати потім для дрібних покупок або покласти на картку в банку.
Чи можна здати копійки в банк
На запитання про те, куди здати валютний дріб’язок або металеві гривні, багато хто відповість, що в банк. І матимуть рацію. Згідно з чинною постановою НБУ, банки зобов’язані приймати та обмінювати національну валюту на вимогу клієнта: монети (10, 50 копійок) на паперові гроші, купюри на дрібні гроші, банкноти дрібного номіналу на більші.
Теоретично прийом дрібних грошей вигідний для банків. Філії потребують розмінної монети, і за відсутності дрібних грошей їм доводиться купувати їх через НБУ (за це береться комісія). Однак іноді головний банк України не може задовольнити потреби фінансових організацій, що уповільнює їхню роботу і знижує якість обслуговування клієнтів.
Як і на яких умовах можна обміняти дрібні гроші на паперові купюри
Якщо у вас накопичилося багато копійчаних гривень і ви не знаєте, куди їх подіти, ви можете обміняти їх на паперові купюри в банку. Однак умови приймання дріб’язку можуть різнитися. У більшості відділень банків існують такі правила:
- Наявність спеціальних автоматів. Деякі відділення оснащені монетоприймачами, які автоматично рахують і сортують монети.
- Попередній запис. У деяких випадках може знадобитися попереднє узгодження або запис, щоб поміняти гроші.
- Ліміти на здачу. У банках може бути ліміт на кількість прийнятих дрібних грошей за один раз.
- Перед відвідуванням банку краще зателефонувати до відділення й уточнити умови, а також розсортувати дрібні залізні монети за номіналом.
Крім того, більшість банків стягують комісію за перерахунок і обмін монет на купюри. Її розмір може варіюватися залежно від банку та регіону. Зазвичай комісія становить від 1% до 10% і вище від суми.
На закінчення можна зазначити, що існує безліч способів позбутися дріб’язку: від оплати послуг у терміналі до скидання монет у скарбничку. Якщо ви хочете швидко і без черг поміняти залізні копійки або розміняти іншу валюту, звертайтеся в обмінник Garant.
Прокомментируйте