Найбезпечніші укриття у Чорноморську

Вже п'яту ніч поспіль чорноморці вирішують, де ночувати — в укриттях чи одягненими вдома, щоб у будь-яку мить бігти в безпечне місце. Перший інформаційний портал склав добірку найбезпечніших та найпідготовленіших укриттів, а також поради, що робити, якщо ви вирішили залишатись вдома.

Концепція сховища передбачає автономну подачу повітря та декілька різних виходів. Якщо вихід лише один, у випадку, коли снаряд в нього влучив — люди мають лише декілька хвилин, щоб евакуюватись. Тож, не всі підвальні укриття у Чорноморську можна вважати безпечними. Пропонуємо вам придивитись до трьох найбезпечніших укриттів в місті.

Міська бібліотека (проспект Миру, 30)

Сховище міської бібліотеки розраховано на 100 чоловік, має світло, опалення, телевізор, санвузли, лежачі місця і, звичайно, книги. Найголовніше — є медпункт з медпрацівником! Укриття має виходи евакуації, а головний вхід сховища через виставкову залу музею.

“У нашому сховищі можна буде подивитися телевізор, попити чаю або кави, прочитати книгу, є лежачі місця"

Щоночі у сховищі працюють чергові. При собі треба мати паспорт.

Телефони для інформації (04868) 57053, (04868) 55012.

Укриття дому побуту “Райдуга” (вул. 1-го Травня, 3)

За декілька днів з початку війни із холодного підвалу волонтери Чорноморська зробили одне з найпридатніших для ночівлі укриттів. Сховище має два входи, тож у випадку завалення одного з них, люди зможуть вийти через інший. В укритті є шезлонги, на яких влітку відпочивають туристи, вода, їжа та світло. Із собою рекомендують взяти ковдру та подовжувачі для розетки.

Сховище у підвалі баптистської церкви (вул. Садова, 2)

Підвал також має два входи і є безпечним у разі влучення снаряду. У кімнатах сховища, де раніше займалися діти під час недільних служінь, тепер є матраци, на яких можуть спати містяни. У буфеті підвалу підготовили чай та їжу.

Чимало містян обрали задля своєї безпеки підземний паркінг ТЦ "Нептун". Тут є система вентиляції, освітлення та місця для відпочинку.

Якщо ж діставатися до сховища вам важно і далеко, рятівники рекомендують залишатися вдома і дотримуватися правила двох стін.

Це означає, що між вами та вікном/вулицею має бути дві стіні. Перша стіна бере на себе силу вибуху (в залежності від сили удару ця стіна може бути зруйнована), друга — бере на себе уламки, але залишається цілою. Таким чином, у більшості квартир найбезпечнішим місцем у квартирі є передпокій. Тамбур або спільний коридор — найкращий варіант, адже від вулиці вас відділяє три стіни.

Источник