Начальнику та інспектору колонії в Оленівці повідомлено про підозру у воєнних злочинах, — прокуратура | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни громадянам України, які обійняли посади у так званій «державній бюджетній установі «Волноваська виправна колонія державної служби виконання покарання міністерства юстиції днр»

За даними слідства, керівник так званої «Волноваської виправної колонії» в Оленівці та підпорядковані йому співробітники, зокрема молодший інспектор відділу нагляду та безпеки, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права жорстоко поводилися з військовополоненими ЗСУ. Часто це розпочиналось одразу ж після прибуття полоненого в місце утримання.

Начальник установи віддавав накази щодо конвоювання та охорони осіб, які утримувалися на території колонії, зокрема щодо поміщення їх до так званого «Дисциплінарного ізолятору». У ньому працівники колонії систематично жорстоко поводились з військовополоненими. Вони застосовували фізичне, психологічне та сексуальне насильство відносно не менш ніж 100 військовослужбовців ЗСУ. Метою цих дій було систематичне приниження та образи полонених за їх участь у стримуванні збройної агресії проти України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваних в розшук та звернення до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник