На Закарпатті заочно засуджено активного прихильника так званої «Підкарпатської Русі» | Криминал

14.06.2022 13:30

За підтримання публічного обвинувачення прокурором Закарпатської обласної прокуратури в ході спеціального судового розгляду уродженця Хустщини засуджено до 7 років позбавлення волі. Його обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що поєднано із розпалюванням національної ворожнечі.

Прокурор у судовому засіданні довела, що закарпатець, перебуваючи за межами України, через соцмережі розповсюджував своє інтерв’ю для російського ЗМІ. У ньому чоловік поширював заклики, спрямовані на відокремлення області від території України та здобуття Закарпаттям автономії. Також обвинувачений поширював публікації, в яких наголошував на необхідності будувати власну «Подкарпатську Русь», висловлював зневагу до України та українців, а також публікував статті про те, що «русини восстали против бандеровцев».

На території України чоловік наразі перебуває у розшуку. Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Закарпатській області.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури

Источник