Сполучені Штати виділили новий пакет військової допомоги Україні на суму близько 400 млн доларів. Ця допомога передусім забезпечить боєприпаси до артилерії та інших систем озброєння ЗСУ, зокрема керовані ракети залпового вогню (GMLRS) для пускових установок HIMARS та боєприпаси для бойових машин Bradley. До пакета також уперше увійдуть мостові знаряддя, що запускаються з бронетранспортерів, а також підривні заряди та обладнання. Певна сума буде витрачена на навчання підрозділів ЗСУ.
Верхня палата парламенту Німеччини Бундесрат одноголосно ухвалила резолюцію на підтримку України до роковин повномасштабного вторгнення рф. Документ вимагає від росії виведення військ із усієї території України та притягнення до відповідальності російського керівництва й військових за численні воєнні злочини, скоєні за час війни.
Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте вважає, що Європа має виключити росію зі своєї системи безпеки.
ЄС планує протягом найближчих тижнів передати Україні спільно закуплені боєприпаси.
Україна невдовзі отримає першу партію 5 700 сонячних панелей для забезпечення електроенергією критичної інфраструктури на тлі російських ракетних атак, — заявила президент Європейської Комісії Урсула фон Дер Ляєн. «Сонячні панелі вироблено в Європі, в Катанії за підтримки Європейського фонду інновацій», — поінформувала вона, наголосивши, що росія атакує енергетичну інфраструктуру України навмисними ударами.
Японський уряд за програмою «План швидкого оновлення України» пожертвував $ 170 млн на розмінування, відновлення інфраструктури та сільського господарства України.
Українські та міжнародні слідчі повідомили, що на окупованих територіях України росіяни створили мережу зі щонайменше 20 катівень, які є частиною продуманої російської стратегії зі знищення української ідентичності. «Ці центри тортур мають фінансові зв’язки з російською державою. Ми маємо дуже чіткі схеми і дуже чіткі зв’язки», — сказав керівник «Мобільної групи правосуддя» Уейн Джордаш.
Голова комітету з питань оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн розкритикувала рішення, ухвалені колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель у 2008 році щодо блокування вступу України в НАТО. Штрак-Ціммерманн вважає, що членство України в Альянсі унеможливило б повномасштабний напад рф.
Глава МЗС Молдови Ніку Попеску заявив, що країна може приєднатися до деяких санкцій Євросоюзу проти росії.
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
Прокомментируйте