У Military Media Center відбувся круглий стіл, присвячений особливостям роботи з повернутими із полону військовими та пошуку зниклих безвісти.
— Україна на сьогоднішній день робить у сфері обміну полоненими насправді неможливе, — представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко. — Тому що навіть женевськими конвенціями передбачено обмін військовополоненими лише після закінчення бойових дій. Ми це робимо під час війни. Вже є неодноразові звернення від НАТО, європейських країн, Сполучених Штатів Америки щодо обміну досвідом з цього напрямку. Західні партнери бачать наші досягнення і хочуть їх перейняти. Отож, тепер не ми їздимо до них навчатися — вони приїжджають до нас з проханням поділитися набутим. Відповідно, нам є чим пишатися.
Розумію сподівання родичів і їхні очікування щодо нашої результативності. Кожен з них прагне якнайшвидшого повернення свого рідного з полону додому. Але питання в тому, що навіть зараз, в цю секунду, тривають бойові дії. І, можливо, навіть зараз хтось в цей момент пропав безвісті, можливо, загинув, а можливо, потрапив до полону. Ми знаємо про кожного військовослужбовця, який пропав безвісті, і ми по всі працюємо. Як тільки нам вдається довести перемовний процес і отримати результат у вигляді обміну, цей військовослужбовець повертається.
читайте також:Особливості повернення з полону та розшуку зниклих безвісти обговорили у Києві.
Фото Назара Волошина
Руслан Ткачук
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте