На Луганщині викрито злочинне угруповання, яке фінансувало діяльність так званої «лнр». ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури здійснюється розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

В ході розслідування встановлено групу осіб, причетних до незаконної діяльності, пов’язаної з фінансуванням «лнр», а також ведення бізнесу на тимчасово окупованій території Луганщини.

Зокрема, встановлено, що так званий «депутат народної ради лнр ІІІ скликання» є засновником ТОВ, розташованого в м. Брянка Луганської області.

Фігурант створив та очолив організовану групу, до складу якої на добровільній основі увійшли службові особи ТОВ.

Діяльність вказаного підприємства безпосередньо пов’язана з виготовленням та ремонтом гірничої продукції, яка у подальшому реалізується на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території рф.

Починаючи з 2015 року по теперішній час підприємство функціонує на тимчасово окупованій території Луганщини.

Задокументовано, що в період часу з червня 2019 по січень 2020 року підприємство перерахувало до так званого «бюджету лнр» більше 1 мільйону гривень.

Наразі всім фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За протиправні дії особам загрожує позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Источник