На Луганщині оголошено підозру ще трьом добровільним прсилужниками ворога | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури, Сватівської та Старобільської окружних прокуратур повідомлено про підозру трьом посадовцям, які погодилися співпрацювати з ворогом.

Слідством встановлено, що у червні-липні 2022 року особи, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, добровільно обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях рф на захоплених територіях Луганської області.  

Двоє підозрюваних – діючі депутати місцевих рад 8-го скликання у  Новопскові та Сватовому. Колишній староста Риб’янцевого Новопсковської селищної ради, 31-річний чоловік продовжив «керувати» селом на посаді «начальника відділу забезпечення життєдіяльності с. Риб’янцеве адміністрації Новопсковського району лнр». «Відділ забезпечення життєдіяльності с. Першотравневе» адміністрації Сватівського району лнр» очолила 55-річна мешканка Свистунівки, колишня чиновниця сільради, а після утворення громади –  міської ради.

Колишнього 44-річного старосту села Калмиківка Старобільської міської ради призначено «начальником відділу із забезпечення життєдіяльності с. Калмиківка адміністрації Старобільського району лнр».

Підозрювані сприяли легалізації окупаційної влади держави-агресора та закликали місцеве населення до співпраці з ворогом.

Дії усіх фігурантів кваліфіковані як колабораційна діяльність.

Їм загрожує від 5 до 10  років ув’язнення з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Источник