На Харківщині кримінального авторитета з Лозової підозрюють у поширенні злочинного впливу | Кримінал

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури повідомлено про підозру 50-річному «кримінальному авторитету» за фактом умисного встановлення та поширення злочинного впливу.

За даними слідства, мешканець Лозової, який раніше був неодноразово засуджений за вчинення умисних тяжких злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі знову вирішив заробляти на життя злочинною діяльністю. Частину «прибутку» підозрюваний пускав на поповнення «злодійської каси» та підтримку осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі.

У період з квітня 2020 по липень 2021 року, маючи статус «кримінального авторитета», зловмисник організував збір «данини» з підприємців м. Лозова та Лозівського району в обмін на «спокійне» ведення бізнесу. Ті, хто відмовлявся платити, ставали жертвами переслідувань – їм погрожували пошкодженням майна та фізичною розправою.

Підозрюваний, діючи спільно з іншими особами, також вимагав неіснуючі борги від мешканців району.

«Кримінальному авторитету» повідомлено про підозру, наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше стосовно цього ж чоловіка до суду було направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вимагання, вчиненого за попередньою змовою групою осіб з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень .

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Источник