На Дніпропетровщині судитимуть банду рекетирів на чолі із «смотрящим», — прокуратура | Криминал

19.04.2022 12:00

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно 21 члена  злочинного угруповання за фактом поширення злочинного впливу, організації, сприяння у проведенні та участі у злочинному зібранні представників організованої групи, звернення за застосуванням злочинного впливу, незаконного поводження зі зброєю, незаконного заволодіння транспортним засобом.

За даними слідства, 62-річний громадянин, маючи в кримінальній ієрархії статус суб’єкта підвищеного злочинного впливу — «смотрящого» на території Нікопольського та Томаківського районів, створив організовану групу з числа близьких родичів, знайомих та осіб, які відбувають покарання у виправній колонії.

Так, протягом 2020-2021 років вказані громадяни скоїли низку тяжких та особливо тяжких злочинів, вимагали грошові кошти у підприємців та фермерів, обкладали їх щомісячною даниною. Отримані злочинним шляхом кошти перебували у віданні організатора та призначались для забезпечення існування та функціонування усіх ланок криміногенного суспільства, у тому числі матеріального забезпечення осіб, які відбувають покарання у місцях несвободи.

Під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання зловмисників правоохоронними органами вилучено автомобілі, зброю, банківські картки, мобільні телефони та грошові кошти.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювався – управлінням стратегічних розслідувань в області.

За матеріалами прокуратури Дніпропетровської області

Источник