Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу, який відбувся сьогодні, 13 лютого. Про це повідомляє спеціальна кореспондентка АрміяInform із Брюсселя.
— У середу члени Альянсу ухвалять рішення щодо подальшого посилення нашого стримування і оборони. Ми вже багато зробили. Розмістили 40 тисяч військовослужбовців під командуванням НАТО у східній частині Альянсу. За підтримки великих військово-повітряних і військово-морських сил. І подвоїли кількість бойових груп із чотирьох до восьми. Тепер нам потрібно забезпечити наявність належних сил і засобів на довгострокову перспективу.
Тому я очікую, що члени Альянсу узгодять нові керівні принципи оборонного планування НАТО. Це стане ключовим чинником змін у розвитку сил і засобів. І забезпечить надійне стримування і оборону в наступні роки, — відзначив Єнс Столтенберг.
Він зазначив, що міністри також планують обговорити шляхи посилення оборонно-промислового потенціалу і поповнення запасів країн НАТО. Адже війна рф проти України виснажує запаси Альянсу.
— Нинішні витрати України на боєприпаси в багато разів перевищують наші нинішні темпи виробництва. Це ставить нашу оборонну промисловість під напругу. Наприклад, час очікування великокаліберних боєприпасів збільшився з 12 до 28 місяців. Замовлення, зроблені сьогодні, будуть доставлені лише через два з половиною роки. Тому нам потрібно нарощувати виробництво. І інвестувати в наші виробничі потужності. НАТО щойно завершила позачергову перевірку наших запасів боєприпасів. І ми плануємо збільшити наші цілі щодо запасів боєприпасів за допомогою Процесу оборонного планування НАТО.
Доброю новиною є те, що деякі члени Альянсу, зокрема США і Франція, вже підписали нові багаторічні контракти з оборонною промисловістю. Це дає їм змогу інвестувати у збільшення виробничих потужностей. Я очікую на подальший прогрес.
Це необхідно для того, щоб ми могли і надалі підтримувати Україну, захищаючи кожен сантиметр території Альянсу, — повідомив Єнс Столтенберг.
Фото автора
Ольга Мосьондз
Кореспондент АрміяInform
Прокомментируйте